Kromě toho, že se 12 hodin Sebringu poprvé v 68leté historii jelo v listopadu, přineslo sobotní finále sezony IMSA Weathertech SportsCar Championship historické výsledky i v dalších ohledech.

Mazda Motorsports si připsala první velké vytrvalostní vítězství, když zvítězila s vozem No. 55 Harryho Tincknella, Jonathana Bomarita a Ryana Hunter-Reaye a získala také třetí místo s vozem č. 77 Olivera Jarvise, Tristana Nuneze a Oliviera Pla.

V závěrečném závodě pro dvojici Acura a Team Penske skončil vůz č. 77 na třetím místě. 6 ve složení Juan Pablo Montoya, Dane Cameron a Simon Pagenaud skončil druhý, zatímco č. 7 ve složení Ricky Taylor, Helio Castroneves a Alexander Rossi vyhrál šampionát DPi.

EMOTIONÁLNÍ SOBOTA:

Byl to první titul pro Castronevese během jeho 21 sezón u Penske, které skončily v Sebringu. Trojnásobný vítěz Indianapolis 500 se v příští sezoně přesune na částečný úvazek do IndyCar k týmu Meyer Shank Racing.

Porsche Motorsport, který opouští třídu GTLM, obsadil na Sebringu s vozy 911 a 912 911 RSR-19 první dvě místa ve své divizi.

Tady jsou statistiky závodu, body a výsledky po Mobil 1 Twelve Hours of Sebring, finále sezony IMSA WeatherTech SportsCar Championship na okruhu Sebring International Raceway:

VÝSLEDKY: Klikněte zde pro celkové pořadí a zde pro rozdělení do tříd.

BODY: 3 Corvette Antonia Garcii a Jordana Taylora.

V GTD získala mistrovský titul Acura č. 86 Matta McMurryho a Maria Farnbachera o dva body (286-284) před Porsche č. 16 Patricka Longa a Ryana Hardwicka, které vyhrálo v sobotu.

Podívejte se zde na bodové pořadí po Sebringu.

BALÍČEK STATISTIK PRO SEBRING:

Nejrychlejší kola podle jezdce

Nejrychlejší kola podle jezdce po závodě (během víkendu)