Amellett, hogy a verseny 68 éves történetében először novemberben került megrendezésre, a 12 óra Sebring más szempontból is történelmi eredményeket hozott az IMSA Weathertech SportsCar Championship szezonzárójaként szombaton.

A Mazda Motorsport megszerezte első nagyszabású endurance győzelmét a No. 55-ös rajtszámmal Harry Tincknell, Jonathan Bomarito és Ryan Hunter-Reay, valamint egy harmadik helyet szerzett az Oliver Jarvis, Tristan Nunez és Olivier Pla alkotta 77-es rajtszámmal.

Az Acura és a Team Penske párosának utolsó futamán a No. Juan Pablo Montoya, Dane Cameron és Simon Pagenaud alkotta 6-os számú versenyző a második helyen végzett, míg a Ricky Taylor, Helio Castroneves és Alexander Rossi alkotta 7-es számú versenyző megnyerte a DPi bajnokságot.

EMOTIONÁLIS szombat: Ez volt Castroneves első bajnoki címe a Penske-nél töltött 21 szezon alatt, amely Sebringben ért véget. A háromszoros Indianapolis 500 győztes a következő szezonban részmunkaidős IndyCar versenyző lesz a Meyer Shank Racinggel.

A GTLM osztályból kilépő Porsche Motorsport az első két helyezést szerezte meg Sebringben a No. 911 és a No. 912 911 RSR-19-esekkel.

Itt vannak a versenystatisztikák, a pontok és az eredmények a Mobil 1 Twelve Hours of Sebring, az IMSA WeatherTech SportsCar Championship szezonzárója után a Sebring International Raceway-en:

eredmények: Kattintson ide az összesített célsorrendért és ide az osztályok szerinti bontásért.

PONTOK: A DPi osztályban a Ricky Taylor és Helio Castroneves 7-es számú Acurája nyerte a bajnokságot egy ponttal (265-264) a Ryan Briscoe és Renger van der Zande 10-es számú Cadillacje előtt.

A GTLM-ben a No. Antonio Garcia és Jordan Taylor 3. számú Corvette-je nyerte a bajnoki címet.

A GTD-ben Matt McMurry és Mario Farnbacher 86. számú Acurája két ponttal (286-284) nyerte a bajnokságot a szombaton győztes Patrick Long és Ryan Hardwick 16. számú Porsche-ja előtt.

A Sebring utáni ponttáblázatért kattintson ide.

STATISZTIKAI CSOMAG SEBRINGRŐL:

A leggyorsabb körök versenyzőnként

A leggyorsabb körök versenyzőnként a verseny után (a hétvége folyamán)