Oprócz przeprowadzenia w listopadzie po raz pierwszy w swojej 68-letniej historii, 12 Hours of Sebring dostarczyło historycznych wyników w inny sposób jako finał sezonu IMSA Weathertech SportsCar Championship w sobotę.

Mazda Motorsports zdobyła swoje pierwsze poważne zwycięstwo w wyścigach wytrzymałościowych dzięki zwycięstwu No. 55 Harry’ego Tincknella, Jonathana Bomarito i Ryana Hunter-Reaya, a także zajęła trzecie miejsce w wyścigu z numerem 77 Olivera Jarvisa, Tristana Nuneza i Oliviera Pla.

W ostatnim wyścigu dla pary Acura i Team Penske, No. 6 Juana Pablo Montoyi, Dane’a Camerona i Simona Pagenauda zajął drugie miejsce, podczas gdy nr 7 Ricky’ego Taylora, Helio Castronevesa i Alexandra Rossiego zdobył mistrzostwo DPi.

EMOCJONALNY SATURDAY: Podsumowanie Twelve Hours of Sebring

To był pierwszy tytuł dla Castronevesa podczas 21-sezonowej jazdy z Penske, która zakończyła się w Sebring. Trzykrotny zwycięzca Indianapolis 500 przejdzie w przyszłym sezonie do IndyCar w niepełnym wymiarze godzin w zespole Meyer Shank Racing.

Porsche Motorsport, które opuszcza klasę GTLM, zajęło dwa czołowe miejsca w swojej dywizji w Sebring dzięki modelom 911 i 912 911 RSR-19.

Oto statystyki wyścigu, punkty i wyniki po Mobil 1 Twelve Hours of Sebring, finale sezonu IMSA WeatherTech SportsCar Championship na torze Sebring International Raceway:

WYNIKI: Kliknij tutaj, aby zobaczyć ogólną kolejność na mecie i tutaj, aby zobaczyć podział na klasy.

PUNKTY: W dywizji DPi, Acura nr 7 Ricky’ego Taylora i Helio Castronevesa zdobyła mistrzostwo o jeden punkt (265-264) nad Cadillaciem nr 10 Ryana Briscoe i Rengera van der Zande.

W GTLM, Corvette nr 3 Corvette Antonio Garcii i Jordana Taylora zdobyła tytuł.

W GTD Acura nr 86 Matta McMurry’ego i Mario Farnbachera zdobyła mistrzostwo z przewagą dwóch punktów (286-284) nad Porsche nr 16 Patricka Longa i Ryana Hardwicka, którzy wygrali w sobotę.

PAKIET STATYSTYK DLA SEBRING:

Najszybsze okrążenia według kierowcy

Najszybsze okrążenia według kierowcy po wyścigu (w weekend)