Zápas Cumberland vs. Georgia Tech na Grant Field v roce 1916; pohled na východ směrem k Techwood Drive (všimněte si domů viditelných i na jiných raných fotografiích)

7. října 1916: Georgia Tech 222, Cumberland College 0
V nejnevyrovnanějším zápase v historii amerického fotbalu porazila Georgia Tech pod vedením trenéra Johna Heismana Cumberland College 222:0. Říkalo se, že trenér Heisman oplácel Buldokům porážku 22:0 v baseballu v předchozím roce, kdy Cumberland údajně použil profesionální hráče, aby si zajistil vítězství, nebo naopak, že ukazoval, jak to, že navyšování skóre proti slabým soupeřům má obrovský vliv na hlasující v anketách hodnocení univerzitního fotbalu. V každém případě Engineers (jak se tehdy týmu Georgia Tech říkalo) nikdy nepředvedli žádnou přihrávku a ke skórování nepotřebovali více než čtyři hry.

Dne 29. listopadu 1917: Toto vítězství znamenalo pro tým Yellow Jackets konec první neporažené sezóny, v níž se stali národními šampiony. V roce 1917 Georgia Tech přestřílela soupeře 491-17 uprostřed série 33 zápasů bez porážky trvající více než pět sezón.

8. prosince 1928: To bylo vyvrcholení druhé perfektní sezóny a národního šampionátu Georgie Tech, ačkoli Yellow Jackets pokračovali do Rose Bowlu, kde se utkali s Calem v zápase, který se sám stal slavným. Georgia Tech odehrála v základní části s bilancí 9-0 pouze dva zápasy venku, když hostila Notre Dame, Alabamu, Auburn a Georgii. Hlavním důvodem byla skutečnost, že stadiony mnoha ostatních jižanských týmů nebyly tak velké a dostupné jako Grant Field v centru Atlanty.

Externí obrázek

Stadión Old West

15. listopadu 1952: #4 Georgia Tech 7, #12 Alabama 3
V jednom z největších zápasů třetí sezóny národního mistrovství Georgie Tech se na hřišti Grant Field utkaly dva nejvýše postavené týmy v historii, když Georgia Tech v těsné defenzivní bitvě porazila Alabamu. Jake „Mouse“ Rudolph z týmu Georgia Tech upadl do bezvědomí při souboji s Bobbym Marlowem z Alabamy při čtvrtém downu na brankové čáře v závěru zápasu, který se stal známým jako „souboj za 125 000 dolarů“. Tato hra zabránila Alabamě ve skórování a poskytla Yellow Jackets možnost vyhrát zápas jedním touch downem. Vítězství zachovalo neporazitelnost Yellow Jackets a Georgia Tech byla pozvána ke hře v Sugar Bowl a získala výplatu za bowl. Technický tým, který již porazil šestého Dukea, dále porazil Floridu State, Georgii a neporaženou sedmou Mississippi (v Sugar Bowlu) uprostřed série 31 zápasů bez porážky.

17. listopadu 1962: Vítězství nad nejlepší Alabamou ukončilo sérii neporazitelnosti Crimson Tide, která trvala 26 zápasů. Bobby Dodd to označil za své největší vítězství, protože Tech zmařil snahu Alabamy o comeback tím, že zabránil pokusu o dvoubodovou konverzi a zachytil přihrávku Joea Namatha hluboko na vlastním území pouhých 1:05.

5. října 1969: Baltimore Colts 21, Atlanta Falcons 14
Toto byl jediný zápas základní části NFL odehraný na Grant Stadium. Stadion tento zápas hostil, protože Atlanta Braves hráli v National League Championship Series proti New York Mets.

6. listopadu 1976: Georgia Tech 23, #11 Notre Dame 14
V nejpamátnějším zápase sezóny 4-6-1 porazila Georgia Tech #11 Notre Dame, aniž by hodila přihrávku dopředu. Poté, co byl rozehrávač Gary Lanier v první čtvrtině při ústupu na přihrávku sackován, Ross Browner a Willie Fry z Notre Dame slavili na hřišti. Trenér Georgie Tech Pepper Rodgers se rozhodl nedopřát Fighting Irish po sacku šanci na strkanici a při každé následující hře vyzval k běhu. Neobvyklá strategie zafungovala a Yellow Jackets rozrušili Notre Dame.

13. října 1990: #15 Georgia Tech 21, #14 Clemson 19
Pouhé dvě sezóny po sezóně 1988, která skončila 3-8, dovedl trenér Bobby Ross svůj tým k bilanci 4-0, aby se utkal s Tigers. Z této těsné bitvy vyšli Yellow Jackets vítězně a v Citrus Bowlu porazili Virginii číslo 1 a Nebrasku číslo 19 a získali tak svůj čtvrtý titul národního šampiona.

17. října 1998: #V druhém střetnutí dvou vysoce hodnocených týmů Georgie Tech a Virginie (první se odehrálo v roce 1990) zvítězila opět Georgia Tech stejným výsledkem 41:38, čímž si Yellow Jackets zajistili účast v šampionátu ACC. Virginia se v tomto domácím zápase Georgie Tech dostala do velkého vedení. V závěru zápasu ji nakonec dostaly do vedení velké šance, včetně dramatické touchdownové přihrávky Joea Hamiltona na Deze Whitea. Virginia v posledních vteřinách nedala gól, což přimělo tisíce fanoušků Georgie Tech vlétnout na hřiště.

27. listopadu 1999: #Georgia Tech 51, Georgia 21 48 (prodloužení)
V zápase s nejvyšším počtem bodů v historii série Georgia ve druhém poločase překonala sedmnáctibodový deficit, vyrovnala hru a zdálo se, že snadno zvítězí poté, co devět sekund před koncem základní hrací doby prošla až na dvouyardovou čáru Techu. Místo toho, aby trenér Georgie Jim Donnan kopl vítězný field goal, nařídil běžeckou hru, kterou Jasper Sanks vyhodnotil jako fumble a Georgia Tech ji získala zpět v endzóně. Z opakovaných záběrů se zdálo, že běžec byl na zemi, když se míč dostal ven, ale Georgia stejně prohrála. V prodloužení, po zachycení přihrávky Georgie v endzóně, se Tech pokusila o field goal při třetím downu ve svém držení. Výkop byl zablokován, ale držitel Techu George Godsey míč získal zpět. Druhá šance kopáče Techu Luka Mangeta na kop byla dobrá. Studentská sekce Georgie Tech vtrhla na hřiště a strhla brankové tyče. Od roku 2019 zůstává tato výhra posledním domácím vítězstvím Georgie Tech nad Georgií.

1. listopadu 2008: Georgia Tech 31, #16 Florida State 28
Před utkáním 1. listopadu mezi FSU a Georgia Tech byl Bobby Bowden proti Georgia Tech neporažen. Trenér Floridy State Bobby Bowden nikdy neprohrál s Georgijskou technikou ve 12 setkáních. Naposledy Georgia Tech porazila Florida State ve fotbale v roce 1975. Během prvního roku Paula Johnsona ve funkci hlavního trenéra měla společnost Georgia Tech bilanci 6-2 a vstupovala do zápasu. V první čtvrtině Georgia Tech dvakrát prohrávala o touchdown, ale ve druhé čtvrtině stáhla náskok a první poločas zakončila vedením 24:20. Ve druhé čtvrtině Georgia Tech dvakrát prohrála o touchdown. Díky touchdownu ve třetí čtvrtině vedla Technika 31:20, ale Florida State se vzchopila, vstřelila touchdown a proměnila dvoubodový pokus, aby se přiblížila na rozdíl tří bodů. Při posledním útoku se Florida State dostala až na hranici pěti yardů. Běžící bek Floridy Marcus Sims obdržel přihrávku a mířil do koncové zóny, ale narazil na prvního hráče Georgie Tech, Coopera Taylora, syna bývalého QB Tech Jima Boba Taylora. Míč se odrazil do koncové zóny, kde jej získal nováček v týmu Tech Rashaad Reid a zajistil tak vítězství Jackets. Fanoušci zaplnili hřiště poté, co byli svědky toho, jak jejich tým přerušil sérii 12 proher se Seminoles, která byla nejdelší v historii Techu s jakýmkoli moderním týmem.

17. října 2009: #V tomto zápase, který se hrál před emocemi nabitým publikem, porazila Georgia Tech poprvé od roku 1962, kdy porazila první Alabamu 7:6, tým z první pětky na domácí půdě. Po vítězství vtrhli studenti na hřiště, strhli brankovou tyč v severní koncové zóně a odnesli ji do domu prezidenta Georgie Tech George P. „Buda“ Petersona. Vítězství vystřelilo Jackets na 11. místo v anketě AP. Byl to klíčový zápas, který pomohl Georgii Tech vyhrát titul v pobřežní divizi ACC. Později Jackets v roce 2009 porazili Clemson v zápase o titul mistra ACC a získali první titul v konferenci od roku 1998 a první účast v Orange Bowl od roku 1967. Toto vítězství i titul však byly později anulovány.

Dne 29. října 2011: Georgia Tech 31, #5 Clemson 17
Před vyprodaným hledištěm s 55 646 diváky se Georgia Tech odrazila od dvou po sobě jdoucích porážek a porazila #5 Clemson. Tygři, kteří byli před zápasem neporažení, v utkání čtyřikrát otočili míč a dovolili týmu Georgia Tech naběhnout na 383 yardů. Tevin Washington vedl Yellow Jackets, když naběhal 176 yardů za 27 přenesení a touchdown, což bylo nejvíce naběhaných yardů, které kdy quarterback Georgie Tech naběhal. Yellow Jackets se dostali do poločasového vedení 24:3 a udrželi Clemson, který poprvé od roku 2000, kdy Georgia Tech porazila tehdy čtvrtý Clemson Tigers, zvítězil s bilancí 8-0. Bylo to první vítězství Techniky nad týmem z první pětky od roku 2009, kdy porazila čtvrtou Virginii Tech.

Dne 24. října 2015: Před vyprodaným hledištěm, které čítalo 55 000 diváků, se společnost Georgia Tech odrazila od pěti po sobě jdoucích porážek se soupeři s celkovým skóre 30-4 a porazila 9. floridskou státní univerzitu, program, který vyhrál 28 po sobě jdoucích konferenčních zápasů, národní šampionát Vizio BCS 2013 a dva po sobě jdoucí tituly v Atlantic Coast Conference. V posledních 51 zápasech měla Florida State bilanci 48-3. Seminoles, kteří byli před zápasem neporažení, měli osm minut před koncem utkání míč a vedli 16:13, když se zamýšlená přihrávka Everetta Golsona odrazila od boty rohového obránce Georgia Tech Lawrence Austina a zachytil ji veterán Jamal Golden. Harrison Butker z Yellow Jackets se 57 sekund před koncem utkání trefil z 25 yardů a vyrovnal na 16:16. Florida State se hnala dolů po hřišti a připravila se na 56-yardový vítězný field goal Roberta Aquayo, který měl ve čtvrté čtvrtině 26 z 26 pokusů o field goal a 63 z 63 extra bodů ve čtvrté čtvrtině. Potenciální vítězný kop zablokoval Patrick Gamble z Yellow Jackets a získal ho Lance Austin na 22 yardové čáře, kde oslnivě prošel mezi konvojem blokujících hráčů Georgie Tech 78 yardů po hřišti do endzóny, když vypršel čas, a zajistil Georgii Tech třetí vítězství v sezóně 2015 a třetí vítězství v Top 10 pod vedením Paula Johnsona. Daniel Palka byl u toho.