Cumberland vs. Georgia Tech gra na Grant Field w 1916; patrząc na wschód w kierunku Techwood Drive (Uwaga domy również widoczne w innych wczesnych zdjęć)

7 października 1916: Georgia Tech 222, Cumberland College 0
W najbardziej lopsided gry w historii futbolu amerykańskiego, Georgia Tech, pod trenerem John Heisman, pokonał Cumberland College, 222-0. Mówi się, że trener Heisman zrewanżował się Bulldogom za porażkę w baseballu 22-0 w poprzednim roku, w którym Cumberland rzekomo użył profesjonalnych graczy, aby zapewnić sobie zwycięstwo, lub odwrotnie – pokazał, że podbijanie wyniku przeciwko słabym przeciwnikom miało ogromny wpływ na wyborców w rankingach futbolu amerykańskiego. W każdym razie, Inżynierowie (jak zespół Georgia Tech był znany w tym czasie) nigdy nie rzucił pass i nigdy nie wziął więcej niż cztery gry do score.

November 29, 1917: Georgia Tech 68, Auburn 7
Ta wygrana oznaczała koniec pierwszego niepokonanego, bez remisu sezonu National Championship dla Yellow Jackets. W 1917 roku, Georgia Tech outscored przeciwników 491-17 w środku 33-game niepokonany streak spanning ponad five seasons.

Grudzień 8, 1928: Georgia Tech 20, Georgia 6
To był punkt kulminacyjny drugiego doskonałego sezonu Georgia Tech i National Championship, choć Yellow Jackets będzie dalej do Rose Bowl do twarzy Cal w co okazałoby się być słynna gra sama. Georgia Tech grał tylko dwa mecze na wyjeździe w jego 9-0 regularnej linii sezonu hosting Notre Dame, Alabama, Auburn i Georgia. Głównym powodem tego jest to, że wiele z innych południowych stadionów zespołów nie były tak duże lub dostępne jak Grant Field w Midtown Atlanta.

Zewnętrzny obraz

Old West Stands

15 listopada 1952: #4 Georgia Tech 7, #12 Alabama 3
W jednym z największych meczów trzeciego sezonu Georgia Tech’s National Championship, dwa z najwyżej notowanych zespołów, które kiedykolwiek zmierzyły się na Grant Field, Georgia Tech pokonała Alabamę w ściśle dopasowanej bitwie defensywnej. Georgia Tech’s Jake „Mouse” Rudolph został powalony do nieprzytomności przez tackling Alabama’s Bobby Marlow na 4th-down gry na linii bramkowej późno w grze, która stała się znana jako „125,000 dolarów tackle”. Zagranie to uniemożliwiło Alabamie zdobycie punktu i dało Yellow Jackets możliwość wygrania meczu dzięki jednemu przyłożeniu. Zwycięstwo zachowało niepokonany rekord Yellow Jackets, a Georgia Tech został zaproszony do gry w Sugar Bowl i zarobił wypłatę miski. Tech, który już pokonał numer 6 Duke pójdzie na pokonanie Florida State, Georgia i niepokonany numer 7 Mississippi (w Sugar Bowl) w środku 31-game undefeated streak.

November 17, 1962: Georgia Tech 7, #1 Alabama 6
Ten upset zwycięstwo nad top-ranked Alabama zakończył Crimson Tide’s 26-game niepokonany streak. Bobby Dodd nazwał je swoim największym zwycięstwem, ponieważ Tech udaremnił powrót Alabamy, zapobiegając próbie dwupunktowej konwersji i przechwytując podanie Joe Namatha głęboko na własnym terytorium, gdy pozostało zaledwie 1:05.

5 października 1969: Baltimore Colts 21, Atlanta Falcons 14
To był jedyny mecz sezonu regularnego NFL rozegrany na Grant Stadium. Stadion był gospodarzem tego meczu, ponieważ Atlanta Braves grali w National League Championship Series przeciwko New York Mets.

6 listopada 1976: Georgia Tech 23, #11 Notre Dame 14
W najbardziej pamiętnej grze w sezonie 4-6-1, Georgia Tech pokonała #11 Notre Dame bez rzucania przepustki do przodu. Po quarterback Gary Lanier został sacked podczas opadania do tyłu, aby przejść w pierwszej kwarcie, Notre Dame’s Ross Browner i Willie Fry świętował na boisku. Trener Georgia Tech, Pepper Rodgers, postanowił nie dać szansy Fighting Irish na rozkręcenie się po sack’u i w każdym kolejnym zagraniu wzywał do biegu. Nietypowa strategia zadziałała, a Yellow Jackets zdenerwowali Notre Dame.

13 października 1990: #15 Georgia Tech 21, #14 Clemson 19
Tylko dwa sezony usunięte z 3-8 sezonu 1988, trener Bobby Ross doprowadził swój zespół do rekordu 4-0, aby zmierzyć się z Tygrysami. Yellow Jackets wyszedł na prowadzenie w tym ściśle dopasowane bitwy i poszedł na pokonać numer 1 Virginia i numer 19 Nebraska w Citrus Bowl dla swojego czwartego National Championship.

October 17, 1998: #25 Georgia Tech 41, #7 Virginia 38
W drugim spotkaniu między dwoma wysoko notowanymi zespołami Georgia Tech i Virginia (pierwszy był w 1990 roku), Georgia Tech ponownie wyszedł zwycięsko przez ten sam wynik 41-38, zarabiając Yellow Jackets udział w ACC Championship. Virginia wysunęła się na prowadzenie w meczu z okazji powrotu Georgia Tech do domu. Wielkie zagrania GT w końcu dały im przewagę pod koniec meczu, w tym dramatyczne przyłożenie Joe Hamiltona do Deza White’a. Virginia spudłowała bramkę w ostatnich sekundach, co skłoniło tysiące fanów Georgia Tech do wylania się na pole.

27 listopada 1999: #16 Georgia Tech 51, #21 Georgia 48 (OT)
W najwyższej punktacji gry kiedykolwiek w serii, Georgia pokonał 17-punktowy deficyt w drugiej połowie do remisu gry i wydawało się być w łatwe zwycięstwo po jazdy całą drogę do Tech’s 2-yard linii z dziewięciu sekund w lewo w regulacji. Zamiast kopać game-winning field goal, Georgia trener Jim Donnan wezwał bieganie gra, która została uznana za fumble przez Jasper Sanks, który Georgia Tech odzyskane w endzone. Powtórki wydawały się wskazywać, że biegacz był w dół, gdy piłka wyszła, tak czy inaczej Georgia przegrała. W dogrywce, po przechwycenie Georgia pass w endzone, Tech próbował bramkę na trzecim dole w jego posiadania. Kopnięcie zostało zablokowane, ale posiadacz Tech George Godsey odzyskał piłkę. Tech kicker Luke Manget na drugą szansę na kopnięcie było dobre. Sekcja studencka Georgia Tech popędziła na pole i zerwała słupki bramkowe. Od 2019 roku pozostaje to najnowsze domowe zwycięstwo Georgia Tech nad Georgią.

1 listopada 2008 r: Georgia Tech 31, #16 Florida State 28
Przed spotkaniem 1 listopada między FSU a Georgia Tech, Bobby Bowden był niepokonany przeciwko Georgia Tech. Trener Florida State Bobby Bowden nigdy nie przegrał z Georgia Tech w 12 spotkaniach. Po raz ostatni Georgia Tech pokonała Florida State w piłce nożnej w 1975 roku. Podczas pierwszego roku Paula Johnsona jako głównego trenera, Georgia Tech miała 6-2 rekord idąc do gry. W pierwszej kwarcie Georgia Tech dwa razy przegrywała jednym przyłożeniem, ale w drugiej kwarcie wyszła na prowadzenie, by zakończyć pierwszą połowę 24-20. W trzeciej kwarcie Tech prowadził 31:20, ale Florida State rzuciła się do ataku, zdobywając przyłożenie i próbując zdobyć dwa punkty, by zbliżyć się na trzy punkty. W ostatniej akcji Florida State dotarli do linii pięciu jardów. Florida State running back Marcus Sims otrzymał handoff i zmierzał do strefy końcowej, ale spotkał go świeżo upieczony zawodnik Georgia Tech, Cooper Taylor, syn byłego QB Tech Jima Boba Taylora. Piłka nożna została wbita luzem do strefy końcowej i odzyskane przez Tech świeżo upieczony Rashaad Reid, aby zapewnić zwycięstwo dla Jackets. Fani roi pole po świadkiem ich zespół łamie 12-game straty passy do Seminoles, Tech najdłużej do każdej nowoczesnej drużyny.

October 17, 2009: #19 Georgia Tech 28, #4 Virginia Tech 23
Grane przed emocjonalnie naładowany tłum, to był pierwszy raz Georgia Tech pokonał top-5 zespół w domu od pokonania nr 1 Alabama 7-6 w 1962 roku. Po zwycięstwie studenci rzucili się na pole, zerwał słupek bramki w północnej strefie końcowej, i poniósł go do Georgia Tech Prezydent George P. „Bud” Peterson domu. Zwycięstwo zapoczątkowało awans Jackets na 11 miejsce w rankingu AP Poll. To był kluczowy mecz, który pomógł Georgia Tech wygrać tytuł ACC Coastal Division. Później, Jackets pokonać Clemson w 2009 ACC Championship Game i zarobił swój pierwszy tytuł konferencji od 1998 roku i jego pierwszy Orange Bowl berth od 1967 roku. Jednak to zwycięstwo i tytuł zostały później vacated.

October 29, 2011: Georgia Tech 31, #5 Clemson 17
Przed wyprzedanym tłumem 55,646, Georgia Tech odbiła się od dwóch kolejnych strat, aby zdetronizować #5 Clemson. Tygrysy, które były niepokonane przed meczem, odwrócił piłkę ponad 4 razy w grze i pozwolił Georgia Tech pędzić na 383 jardów. Tevin Washington poprowadził Yellow Jackets, zdobywając 176 jardów z 27 podań i przyłożenia, co było największą liczbą jardów w historii rozgrywającego Georgia Tech. Żółte Kurtki wyszły na prowadzenie 24-3 w połowie meczu i zatrzymały Clemson, który był 8-0 po raz pierwszy od 2000 roku, kiedy to Georgia Tech pokonała #4 Clemson Tigers. To była pierwsza wygrana Tech przeciwko drużynie z top-5 od pokonania #4 Virginia Tech w 2009 roku.

24 października 2015: Georgia Tech 22, #9 Florida State 16
Przed wyprzedanym tłumem 55 000, Georgia Tech odbiła się od pięciu kolejnych porażek do przeciwników z łącznymi rekordami 30-4, aby zdetronizować #9 Florida State University, program, który wygrał 28 kolejnych gier konferencyjnych, 2013 Vizio BCS National Championship i dwa kolejne tytuły Atlantic Coast Conference. W swoich ostatnich 51 meczach, Florida State była 48-3. The Seminoles, którzy byli niepokonani przed meczem, miał piłkę z 3rd i bramkę do zrobienia z ośmiu minut pozostałych, do 16-13, kiedy zamierzone podanie Everett Golson został odbity od buta Georgia Tech cornerback Lawrence Austin i przechwycony przez weteran senior bezpieczeństwa Jamal Golden. Harrison Butker z Yellow Jackets zdobył 25-jardowego gola na 57 sekund przed końcem, by doprowadzić do remisu po 16. Florida State zjechała w dół pola i ustawiła się na 56-jardowy zwycięski field goal Roberto Aquayo, który był 26 na 26 cały czas na próbach field goal w czwartym kwartale i 63 na 63 na dodatkowych punktach w czwartym kwartale. Potencjalny game-winning kick został zablokowany przez Patrick Gamble z Yellow Jackets, i odzyskane przez Lance Austin na linii 22 jardów, gdzie olśnił swoją drogę wśród konwoju blokerów Georgia Tech 78 jardów w dół gridiron do endzone jak czas wygasł, dając Georgia Tech swoje trzecie zwycięstwo w sezonie 2015, a trzeci Top 10 zwycięstwo pod kierunkiem Paula Johnsona. Daniel Palka był w obecności.