Pomoc je na cestě pro Miami Heat

Přes první týden sezóny 2020-21 NBA byli Miami Heat jedním z největších hitů a propadáků. V kteroukoli noc mohli prohrát s Milwaukee Bucks o 47 bodů, ale hned následující večer je porazit o 11.

To jsme viděli i během prvních dvou zápasů týmu v sezoně, když prohráli s Orlando Magic a pak na Štědrý den porazili New Orleans Pelicans.

Na tým, od něhož mnozí očekávají, že bude hrát roli při rozhodování o tom, kdo postoupí z Východní konference, se Heat na začátku nové sezony dost trápí.

Pravda, alespoň část z toho je třeba přičíst absenci Jimmyho Butlera. Po zranění kotníku v úvodním utkání sezony proti Magic vynechal Butler poslední dva a půl zápasu. Na Štědrý den se snažil hrát přes zranění, ale byl stažen ještě před poločasovou přestávkou.

Butler pak vynechal dva zápasy týmu proti Bucks. Na obzoru je však naděje, protože Butler by se měl vrátit do sestavy týmu, který se v pátek večer utká s Dallasem Mavericks.

Při jejich vzestupném a sestupném startu do sezony (2:2) je naděje, že Jimmy pomůže stabilizovat Heat. Během prvního týdne sezony Miami otáčelo míč nezdravým tempem a v průměru má v lize 19,5 ztrát na zápas.

Jimmy v tomto směru pomůže, ale není pochyb o tom, že tým se stále musí lépe starat o basketbal. Ani rozpis zápasů týmu nijak neulehčuje. Během příštích několika týdnů se Heat budou muset dvakrát utkat s Boston Celtics a Philadelphií 76ers.

Jimmy se vrací v ideální čas. Bude zapotřebí, aby pomohl vrátit do týmu uklidňující sílu a vrátil Heat zpět na správnou cestu.

Myslím, že v tuto chvíli nikdo neskáče Heat do řeči, ale Miami potřebuje Jimmyho Butlera zpět tím horším způsobem. Dobrou zprávou je, že to přijde spíše dříve než později.