Középiskola és USNTDP (2000-2004)Edit

Schneider elsős korában a Marblehead High Schoolban játszott, mielőtt a rangosabb jégkorongcsapatuk miatt a Phillips Academyhez igazolt. Végzős évében az iskolában csapatkapitánynak nevezték ki. 17 győzelmet és 4 vereséget könyvelhetett el .960-as védési százalékkal, miközben a Phillips Academy-t a New England Prep School elődöntőjébe vezette. Schneider kétszeres All-New England válogatott volt a Phillips Academy középiskolai karrierje során. A végzős évében Schneider csatlakozott az Egyesült Államok válogatottjának fejlesztési programjához is. A 18 éven aluliaknál 10 mérkőzésen lépett pályára, az Észak-Amerikai Jégkorong Ligában pedig két mérkőzésen.

A 2004-es NHL Entry Draftra készülve Schneider volt a második legjobb amerikai kapus Al Montoya mögött és a hetedik észak-amerikai kapus az NHL Central Scouting Bureau szerint. Az első körben, a 26. helyen választotta ki a Vancouver Canucks.

Boston College (2004-2007)Edit

Azzal a lehetőséggel, hogy Kanadában csatlakozik a major junior korosztályhoz, vagy az Egyesült Államokban marad a főiskolai jégkorongozáshoz, Schneider a tanulmányok megszerzését helyezte előtérbe, és a Boston College Eagleshez szerződött. A Harvardot és a Cornellt is fontolóra vette. A Boston College vezetőedzője, Jerry York fontolóra vette, hogy Schneider bemutatkozását még egy szezonnal elhalasztja, és az Egyesült Államok Jégkorongligájában, a junior A-ban játszik. Amikor azonban a csatár Adam Pineault elhagyta a Boston College-ot, hogy a Quebec Major Junior Hockey League-ben játsszon, egy ösztöndíj szabaddá vált, és York úgy döntött, hogy Schneider marad a játékoskeretben.

Schneider 23 védést mutatott be az egyetemi debütálásán, a University of Massachusetts Lowell River Hawks elleni 3-2-es győzelem alkalmával. Ezt követően 2004. október 19-én őt választották a Hockey East Hét Védőjátékosának. Később, 2005. január 11-én a Yale Bulldogs ellen megszerezte első egyetemi shutoutját. A következő hónapban, 2005. február 14-én, a Harvard Crimson elleni mérkőzésen a bal térdében elszakadt a középső oldalszalag, és három hétig nem léphetett pályára. Az idősebb Matti Kaltiainennel megosztva a kapusedzői feladatokat, 18 mérkőzésen lépett pályára 1,90-es gólátlaggal (GAA) és 0,916-os védési százalékkal, miközben 13 győzelem, 1 vereség és 4 döntetlen volt a mérlege. Bekerült a Hockey East All-Rookie csapatába és megkapta a Boston College Bernie Burke Outstanding Freshman Award-ot.

A rájátszásra a York Schneider lett a kezdő kapus Kaltiainen helyett. A Boston College hátvédjeként a csapat történetének hatodik Lamoriello-trófeáját nyerte el a Hockey East bajnokaként. A Maine Black Bears elleni dupla hosszabbításos elődöntőben 39 védést mutatott be, majd a New Hampshire Wildcats ellen 3-1-re megnyert döntőben 26 védést mutatott be. Az elődöntő és a döntő megnyeréséért 2005. március 21-én a Hockey East Rookie of the Week elismerést kapta, és az erőfeszítéseiért bekerült az All-Tournament Teambe. A 2005-ös NCAA-tornán a Boston College 6-3-as vereséget szenvedett a North Dakota Fighting Sioux ellen a regionális döntőben.

Sneider másodéves szezonjában az egyetemi karrierje csúcsát jelentő .929-es védési arányt és két csapatrekordot ért el: nyolc shutout és 1088 védés. Januárban 242:19 egymást követő shutout percet ért el, több mint 11 perióduson keresztül nem engedett gólt. Ez a sorozat 2006. január 27-én, a Boston University elleni mérkőzésen szakadt meg. Az 1,96-os GAA-jával első volt a kapusok között a konferenciában, és ezzel elnyerte a Hockey East Goaltending Awardot (az összesített GAA-ja a konferenciák közötti játékkal együtt 2,11 volt). Bekerült a Hockey East második All-Conference csapatába, és csapattársával, Chris Collinsszal együtt megkapta a Hockey East Three Stars Awardot és a Boston College MVP díját is. A 2006-os Beanpoton ő kapta az Eberly Trophy-t, mint a torna legjobb kapusa 0,924-es védési százalékkal. 39 alapszakaszbeli fellépésén 24 győzelemmel segítette a Boston College-ot a sikeres alapszakaszban. A rájátszásban nem sikerült megvédeniük a Hockey East bajnoki címüket, mivel a döntőben kikaptak a Boston University Terriers-től. A 2006-os NCAA-tornára kvalifikálva a Boston College a regionális döntőben ismét a Boston Universityvel találkozott. A Terriereket kizárva bejutottak a Frozen Fourba, Schneider pedig az északkeleti regionális torna MVP-je lett. A Boston College ezután az elődöntőben legyőzte a North Dakotát, majd az országos bajnokságban 2-1-re kikapott a Wisconsin Badgers-től.

A Boston College-ban töltött harmadik szezonjában Schneider 42 mérkőzésen 29 győzelmet aratott, 2,15 GAA és 0,925-ös védési arány mellett. A Sasokat három év alatt a második Lamoirello-trófeához vezette, a döntőben a New Hampshire-t 5-2-re legyőzve. Egymás után másodszor szerepelt az NCAA döntőjében, de kikapott a Michigan State Spartans-tól. Harmadik egyetemi szezonját követően Schneider úgy döntött, hogy lemond a végzős évéről, és profivá válik. A Boston College-ot 97 mérkőzésen 65 győzelem, 25 vereség és 7 döntetlen mellett 15 shutouttal zárta pályafutását.

Manitoba Moose (2007-2010)Edit

Schneider 2009-ben

Schneider 2007. július 3-án belépő szintű szerződést kötött a Vancouver Canucks-szal. A Canucks harmadik számú kapusának számított Roberto Luongo és az újonnan megszerzett tartalékos Curtis Sanford mögött. Első NHL-es edzőtáborozását követően a Canucks kisebbik leánycsapatához, az amerikai jégkorongligában (AHL) szereplő Manitoba Moose-hoz került. A 2007-08-as szezon bizonytalan kezdete után (3-7-0-s mérleg, 3,69-es GAA és 0,872-es védési százalék 11 mérkőzésen), december közepén Scott Arniel vezetőedző magánemberként hívta ki, miután az előző mérkőzésen levonult. A találkozóra visszaemlékezve Schneider azt nyilatkozta, hogy “ő volt az egyik első, aki… azt mondta nekem, hogy nem vagyok elég jó, amit nem nagyon hallottam, amikor felnőttem. Néha szükséged van rá, hogy ezt halld.” Ettől kezdve a Manitoba kezdő kapusává lépett elő a Canucks-jelölt Drew MacIntyre előtt, és márciusban az AHL-ben a hónap újoncának választották. A szezont 21-12-2-es mérleggel, 2,28-as GAA-val és 0,916-os védési aránnyal zárta. Bár a Moose az első fordulóban kiesett a Syracuse Crunch ellen, Schneider lenyűgöző rájátszást produkált, hat mérkőzésen 1,92-es GAA-t és 0,938-as védési százalékot ért el.

A 2008-09-es szezon edzőtáborába érkezve Schneider várhatóan a Canucks tartalék posztjáért versenyzett Sanforddal, akit a holtszezonban szerződtettek újra. A második egymást követő szezonra a Moose-hoz került, ahol továbbra is a kiscsapat kezdő kapusa volt. Első NHL-es behívását 2008. november 22-én kapta a Manitobától, Luongo sérülését követően. Behívása idején vezette az AHL-t mind a győzelmek, mind a GAA tekintetében, ráadásul zsinórban 10 győzelemmel csapatrekordot állított fel. Miután két mérkőzésen át Sanford hátvédjeként ült a kispadon, Schneider november 29-én a Calgary Flames ellen mutatkozott be először az NHL-ben, és kezdőként is pályára lépett, 28 védéssel 3-1-es vereséget szenvedett. Ezt követően december 5-én a Minnesota Wild ellen aratott 2-1-es, 16 védéssel szerzett első NHL-győzelmét. Miután nyolc mérkőzésen szerepelt a Canucksban, Jason LaBarbera kapust egy csere keretében megszerezték a Los Angeles Kingstől, és Schneider 2009. január 5-én visszakerült a Moose-hoz.

A Vancouverben töltött idő alatt Schneider novemberben a hónap AHL-es kapusa lett. Visszatérve Manitobába, rekordot jelentő győzelmi sorozatát 13 mérkőzésre hosszabbította meg. Emellett őt választották a PlanetUSA kezdő kapusának a 2009-es AHL All-Star Classicon. A Skills Competition legjobb kapusának választották, majd 15-11-es győzelemhez segítette a PlanetUSA-t a kanadai All-Stars ellen. A szezon vége felé, 2009. március 30-án a hét AHL-játékosának választották, miután három mérkőzésen öt gólt kapott. A kampányt 28 győzelemmel, 2,04-es GAA-vel és 0,928-as védési aránnyal zárta. Emellett Schneider a liga legjobb GAA-értéke és védési százaléka mellett elnyerte az Aldege “Baz” Bastien Emlékdíjat is, mint az év AHL-es kapusa. Emellett megkapta a Harry “Hap” Holmes Emlékdíjat is, mint a csapat legkevesebb kapott gólt kapó kapusa. Díjnyertes kampánya hozzásegítette a Moose-t a liga legjobb alapszakasz-mérlegéhez. A 2009-es rájátszásban Schneider a Calder Kupa döntőjébe juttatta a Moose-t, ahol a bajnokságot hat mérkőzésen veszítette el a Hershey Bears ellen. A rájátszást 22 mérkőzésen 2,15 GAA-val és 0,922-es védési százalékkal zárta.

Schneider a Manitoba Moose-szal a Jeremy Reich elleni szétlövésben 2009-ben

2009 szeptemberében a Vancouver 12 éves hosszabbítást írt alá Luongóval. Így széles körben elterjedt a találgatás, hogy Schneider elkerülhetetlenül elcserélésre kerül. Az AHL-ben elért sikerei ellenére a média valószínűtlennek tartotta, hogy Luongo kiemelkedő szerepvállalása miatt esélye lenne arra, hogy a Canucksnál kezdő pozícióért versenyezzen. Ettől függetlenül nyilvánosan fenntartotta, hogy nem zavarja a helyzete a Canucks mélységi táblázatán, és hogy arra összpontosít, hogy az újonnan megszerzett Andrew Raycroftal versenyezzen a Canucks tartalék posztjáért 2009-10-ben. Schneider azonban az edzőtáborból visszakerült a Moose-hoz.

Alig egy hónappal a szezon kezdete után Schneider megkapta második NHL-es behívóját a Canucksnál Raycroft hátvédjeként, miután Luongo 2009. október 28-án bordatöréssel került a pálya szélére. Közel két hétig maradt a Canucksnál, és november 6-án a Dallas Stars ellen egy kezdőcsapatot kapott, ahol 45 lövést védett a 2-1-es vereség során. November 10-én visszatért a Moose-hoz.

Dacára annak, hogy ő volt az év kapusa az AHL-ben és hasonló szezont futott 2009-10-ben, Schneider nem került be a PlanetUSA-ba a 2010-es AHL All-Star Game-re. A kiválasztás elmaradása nyilvános kritikát váltott ki a Moose vezetőedzője, Arniel részéről. A csapatként közepes szezon közepette Schneider 2,51-es GAA-t és 0,919-es védési százalékot ért el, és 60 mérkőzésen 35 győzelemmel megdöntötte korábbi csapatrekordját egy szezonban. A kampány során megelőzte Alex Auldot a franchise örökranglistáján a győzelmek és a lejátszott mérkőzések tekintetében is, 84, illetve 136 győzelemmel. A Manitoba a Nyugati Konferencia utolsó és nyolcadik kiemeltjeként kvalifikálta magát a 2010-es rájátszásba. A nyitókörben a Hamilton Bulldogs ellen játszottak, de hat mérkőzésen kiestek. Schneider 3,12-es GAA-t és .905-ös védési százalékot jegyzett a vesztes meccsen.

Vancouver Canucks (2010-2013)Edit

Schneider kesztyűs védést végez a St. Louis Blues csatárát, T. J. Oshie-t a gyűrűnél.

2010. június 2-án Schneider kétéves, 1,8 millió dolláros szerződéshosszabbítást írt alá a Vancouver Canucks-szal. Laurence Gilman általános menedzser-helyettes azt állította, hogy az új szerződésnek Luongo hátvédjeként kell megalapoznia őt, és nagyobb ismertséget kell szereznie, hogy esetleg megkönnyítse egy másik NHL-csapathoz való cserét. A 2010-11-es szezonban először 2010. október 18-án, a Carolina Hurricanes ellen kezdett. Az 5-1-es győzelem során 32 lövést hárított, ami 2008. december 14. óta az első NHL-győzelmét jelentette. A szezon későbbi szakaszában, 2011. március 6-án, az Anaheim Ducks elleni 3-0-s győzelem alkalmával 26 lövést hárított, és ez volt az első shutoutja az NHL-ben. Az alapszakasz végéhez közeledve a Canucks vezette a liga GAA-csapatát, így Luongo és Schneider versenyben volt a William M. Jennings Trophyért. Azonban egy héttel az alapszakasz vége előtt Schneider két fellépés hiányzott a Jennings-trófea elnyeréséhez szükséges 25 meccses minimumhoz (ha nem érte volna el a követelményt, Luongo egymaga kapta volna meg a trófeát). Bár Alain Vigneault vezetőedző eleinte elvetette a gondolatot, hogy Schneidert csak azért játszassa, hogy megossza a díjat Luongóval, a szezon utolsó harmadában, az Edmonton Oilers ellen 2-0-ra elveszített mérkőzésen 28 másodperccel a vége előtt Schneider helyére küldte Luongót, aki ezzel 24. alkalommal lépett pályára. Két meccsel később – a Canucks utolsó alapszakaszbeli mérkőzésén – Schneider kezdőként kapott szerepet a Calgary Flames ellen. Hét vagy annál kevesebb gólt kellett engednie a Jenningsnek, hogy bebiztosítsa a győzelmet, és 3-2-es hosszabbításos győzelemhez segítette a Vancouvert. Ez volt az első alkalom a trófea történetében, hogy azt a Canucks kapusának ítélték oda. Luongo és Schneider együttes 2,20-as GAA-értéke 0,10-zel jobb volt, mint a második helyezett Boston Bruins kapustandemének, Tim Thomasnak és Tuukka Rasknak. Schneider 25 mérkőzésen (22 kezdőként) 2,23-as GAA-val és 0,929-es védési százalékkal, valamint 16-4-2-es mérleggel zárta NHL-újonc szezonját. GAA-jával a negyedik helyen végzett a ligában, míg védési százalékával a harmadik lett, és egy szezonbeli Canucks-rekordot állított fel.

Schneider a Canucksnál 2012 januárjában

Schneider a Chicago Blackhawks elleni nyitóforduló 4. mérkőzésén debütált az NHL rájátszásában. A Canucks 6-1-es hátrányánál a harmadik harmadban Luongót kivették Schneider javára. Schneider hét lövésből egy gólt kapott, a Blackhawks pedig 7-2-re megnyerte a mérkőzést. Miután Luongót az 5. mérkőzésen ismét leváltották, a 6. mérkőzésre Schneider került a kezdőbe. Schneider 20 lövésből három gólt kapott; a harmadik harmadban hagyta el a meccset, miután görcsöt kapott, amikor sikertelenül próbálta megállítani Michael Frolík büntetőlövését. A Canucks a hosszabbításban 4-3-as vereséget szenvedett, de a következő, 7. mérkőzést Luongo kapujában megnyerte, így továbbjutott a második fordulóba. A Canucks a Stanley Kupa döntőjébe jutott a Boston Bruins ellen. Schneider a 6. mérkőzésen lépett pályára, Luongót váltotta az első harmadban, miután három gólt kapott. Schneider a mérkőzés hátralévő részében két gólt engedett a Canucksnak, amely így elveszítette a mérkőzést. Schneiderrel a kispadon a Vancouver ezután otthon elveszítette a 7. mérkőzést.

A 2011-12-es szezon kezdetén Luongo hátvédjeként maradt, de Schneider játékideje kibővült, amikor Luongo 2011 november közepén sérülést szenvedett. Annak ellenére, hogy Luongo két meccs kihagyása után visszatért a keretbe, Schneider teljesítményének köszönhetően továbbra is kezdőként kapott szerepet. November 28-án az NHL második sztárjának választották, miután három győzelmet szerzett ugyanannyi mérkőzésen, amihez back-to-back shutoutok is tartoztak (november 23-án a Colorado Avalanche ellen és november 25-én a Phoenix Coyotes ellen). Schneider második teljes NHL-szezonját javuló számokkal zárta. A 33 mérkőzésből 28-on kezdőként lépett pályára, és 20 győzelmet, valamint 9 vereséget könyvelhetett el. A 33 mérkőzésen elért 1,96-os GAA-jával és 0,937-es védési százalékával a harmadik, illetve második helyen állt az NHL-ben, miközben a Canucks csapatrekordot is felállított. GAA-értéke meghaladta a 2.11-es értéket, amelyet Luongo a 2010-11-es szezonban ért el, míg a védési százaléka felülmúlta a szintén az előző szezonban elért .929-es értéket. Ez utóbbi csapatrekord egyben a negyedik legjobb volt az NHL-ben.

A 2012-es Stanley Kupa rájátszásában Schneider váltotta Luongót a csapat rájátszásbeli kapusaként. Miután a Vancouver elvesztette az első két mérkőzését a nyolcadik helyezett Los Angeles Kings ellen a nyitókörben, Vigneault bevetette Schneidert. Annak ellenére, hogy a harmadik mérkőzést elveszítette, Schneider kezdett a sorozat hátralévő részében, amelyet a Los Angeles négy-az-egyben megnyert. Három mérkőzésen 1,31-es GAA-t és 0,960-as védési arányt jegyzett. Vigneault döntése miatt a médiában sokan azt hitték, hogy Schneider a következő szezonban is megtartja a szerepét, míg Luongót elcserélik. Bár Luongo szerződésében szerepelt egy no-trade záradék, a Canucks Kings elleni vereségét követően a riportereknek azt mondta, hogy lemondana róla, ha a csapat erre kérné. A szezonon kívüli időszakban Schneider és a Canucks hároméves, 12 millió dolláros szerződésben állapodott meg.

A 2012-13-as NHL lockout alatt Schneider a svájci HC Ambrì-Piotta csapatában játszott a National League A-ban. 8 mérkőzésen lépett pályára és 0,914-es védési százalékot ért el. Az NHL folytatásával visszatért Vancouverbe, Schneider 30 mérkőzésen lépett pályára a Canucksban, és 17-9-4-es mérleget ért el, valamint egyike volt annak az öt kapusnak, akik holtversenyben öt shutouttal vezették az NHL-t. A rájátszásban két mérkőzésen lépett pályára, mindkettőt elveszítette, mivel a Canucksot a San Jose Sharks söpörte ki az első fordulóból.

New Jersey Devils (2013-2020)Edit

A Canucks egy teljes évet töltött azzal, hogy megpróbálta elcserélni Luongót és a szerződését, mielőtt belátta, hogy egyetlen csapat sem hajlandó teljesíteni a követeléseiket. Ehelyett megegyeztek Schneider elcserélésében a New Jersey Devilsszel. A június 30-án, a 2013-as NHL Entry Drafton megkötött üzlet során a kilencedik helyen kiválasztott játékos, akit a Canucks leendő csapatkapitányának, Bo Horvatnak a kiválasztására használtak fel, Vancouverbe került. Schneider “sokkolónak” nevezte a cserét, hozzátéve, hogy miután több szezonon át várta, hogy elcserélik, végül elkezdett hinni abban, hogy Vancouverben marad. Első mérkőzését a Pittsburgh Penguins ellen játszotta, amely 3-0-s vereséget hozott. Schneider a 2013-14-es szezonban megosztotta a kapusedzői feladatokat a veterán Martin Brodeurrel, Schneider a teljesítménye miatt több kezdőt kapott.

2014. július 9-én Schneider hétéves, 42 millió dolláros szerződéshosszabbítást írt alá a Devilsszel. Brodeur úgy döntött, hogy nem ír alá újra a New Jersey-hez, így Schneider maradt a Devils kezdő kapusa.

A 2014-15-ös szezonban Schneider 0,925-ös védési százalékot (a hatodik legjobb az NHL-ben) és 2,26-os GAA-t ért el. Schneider sikerei ellenére a Devils már a harmadik egymást követő szezonban maradt le a rájátszásról. A csapat a szezon utolsó 11 mérkőzéséből csak egyet nyert meg.

Schneider a 2015-16-os szezonban is elit számokat hozott a Devilsnél, többek között 2,15 GAA-t és 0,924-es védési százalékot. A Devils a negyedik egymást követő szezonban maradt le a rájátszásról.

A 2016-17-es szezonban Schneider 0,908-as védési százalékkal, 2,82-es GAA-val, 2 shutouttal és 20-27-11-es mérleggel zárta a szezont. A Devils a keleti konferencia utolsó helyén végzett, és 25 ponttal lemaradt a rájátszásról az ötödik egymást követő szezonban.

A 2017-18-as szezonban végre fordult a Devils sorsa, a csapat a franchise történetének legjobb rajtját produkálta, az első 11 meccsen 9-2-0-ra nyert. Emellett sikeresen visszatértek a Stanley Kupa rájátszásába is. Annak ellenére, hogy az első félidőben jól teljesítettek, egy január 23-i mérkőzésen bekövetkezett ágyéksérülés miatt Schneider a pálya szélére került, a tartalék Keith Kinkaid jól játszott a folytatásban, és mivel Schneider nehezen nyerte vissza a formáját, Kinkaid állt a kapuban, amikor a Devils 2018-as rájátszása a Tampa Bay Lightning ellen kezdődött. Miután azonban Kinkaid 5,87-es GAA-t és 0,804-es védési százalékot produkált, Schneider későn váltotta Kinkaidet a 2. mérkőzésen, és kezdte a 3., 4. és 5. mérkőzést. Ez egyben Schneider első rájátszásbeli szereplését jelentette 2013 óta, és összességében az elsőt a Devilsnél. Itt Schneider ismét elit számokat produkált 1,78-as GAA-val és 0,950-es védési százalékkal. A Devils azonban öt mérkőzésen elveszítette a sorozatot a Lightning ellen.

A holtszezonban Schneider csípőműtéten esett át, hogy helyrehozza a porcszakadást, ami miatt ki kellett hagynia a 2018-19-es szezonnyitót. 2018. október 29-én tért vissza a Devils keretébe.

A 2018-19-es szezon eseménydúsan telt, mivel Schneider 2017. december 27. óta először jegyzett győzelmet.

2019. november 18-án, Schneider szezonbeli gyenge teljesítménye miatt waiverre került, hogy a New Jersey AHL-es fiókcsapatához, a Binghamton Devilshez kerüljön. Másnap kikerült a waiver alól, és a Binghamton Devilshez került. 2020. október 8-án, hét szezon után a Devils szervezeténél bejelentették, hogy Schneider feltétel nélküli waiverre került azzal a céllal, hogy kivásárolják a klubbal fennálló szerződésének hátralévő két évét.