Chase Elliott získal pole position pro nedělní závod Gander RV 400 poté, co dosáhl nejlepšího času v posledním kole páteční kvalifikace na Dover International Speedway v Delaware.

Z první řady do 11. závodu sezony 2019 Monster Energy NASCAR Cup Series vyrazí také William Byron, týmový kolega Hendrick Motorsports, který skončil druhý. Kyle Larson a Joey Logano odstartují z druhé řady.

Elliott, který minulý týden vyhrál závod GEICO 500 v Talladega, získal svou druhou pole position v kampani a šestou v kariéře.

Třiadvacetiletý rodák z Georgie byl v úvodní polovině sezony jedním z nejkonzistentnějších jezdců pohárové série. V žádném z prvních deseti závodů neskončil hůře než na 19. místě a ve čtyřech z posledních pěti startů vedl alespoň 35 kol.

Pro Fox Sports 1 (prostřednictvím NASCAR.com) řekl, že doufá, že Hendrick dokáže přenést dynamiku do neděle.

„Tohle místo může být v kvalifikaci buď hodně zábavné, nebo to může být otrava, a dnes to byla jedna z těch zábavných,“ řekl Elliott. „Tým Hendrick, 1-2, což je úžasné. Síly Chevroletu a všichni, kdo se podílejí na našich vozech, tvrdě pracují, takže doufejme, že to v neděli podpoříme.“

Elliott si v Doveru užil spoustu úspěchů, kromě jednoho skončil v první pětce při všech svých šesti účastech na trati, včetně vítězství loni v říjnu.

Kevin Harvick je úřadujícím šampionem závodu. V loňském jarním závodě v Doveru dominoval, vyhrál všechny tři etapy a převzal šachovnicovou vlajku.

Pro šampiona pohárové série z roku 2014 to bylo teprve druhé vítězství v 36 startech v Doveru v kariéře, ale přesto je fanouškem této trati.

„Pro mě je na Doveru nejzajímavější právě to, že je tam kladivo a vy jste nahoře na kole 400 kol,“ řekl v pátek novinářům. „Je to brutální. Všechno v Doveru je násilné. Je to rychlé.“

Ve snaze obhájit loňský titul odstartuje jako šestý.

Zelená vlajka závodu Gander RV 400 zavlaje v neděli ve 14:00 SELČ na stanici Fox Sports 1.