Pro hráče mužského národního týmu USA v Evropě to byl významný víkend.

Weston McKennie, Gio Reyna a Christian Pulisic se v sobotu poprvé trefili ve svých klubech. hráči skórovali ve stejný den v italské Serii A, německé Bundeslize a anglické Premier League.

McKennie se také stal prvním Američanem, který skóroval za Juventus, a třetím hráčem USMNT, který zaznamenal gól v Serii A.

Jen šest minut poté, co přišel na hřiště jako náhradník, skóroval dvaadvacetiletý záložník za Juve při domácím vítězství 2:1 nad Turínem v Derby della Mole. McKennie v 77. minutě hlavou po přihrávce Juana Cuadrada vyrovnal na 1:1 a v 89. minutě rozhodl spoluhráč Leonardo Bonucci.

Přidal se k Michaelu Bradleymu a Alexi Lalasovi jako hráči USMNT, kteří skórovali v Serii A.

McKennie, zapůjčený ze Schalke 04 s opcí na koupi, si za Juve připsal pět startů a deset vystoupení a zaznamenal také asistenci.

V Německu se Gio Reyna postaral o kouzlo a důležitý gól Borussie Dortmund, když proměnil vyrovnávací gól při remíze 1:1 na hřišti Eintrachtu Frankfurt.

Když Dortmund v 56. minutě prohrával, dal osmnáctiletý útočník svůj druhý gól v sezoně. Reyna převzal na levém křídle útočné třetiny přihrávku od Jadona Sancha, zpracoval si míč kolem obránce Martina Hintereggera a brilantní ranou z 16 metrů do levého horního rohu propálil brankáře Kevina Trappa.

Dortmund hrál bez smrtícího útočníka Erlinga Haalanda, který má natržený stehenní sval a bude mimo hru až do prosince.

V Anglii Christian Pulisic vstřelil svůj první gól v anglické Premier League za Chelsea v této sezoně, když tři minuty po přestávce rozhodl o domácí výhře 3:1 nad Leedsem United. Vítězství posunulo Blues prozatím do čela EPL. O bod předstihli Tottenham, který v neděli hostí v severolondýnském derby Arsenal.

Dvaadvacetiletý záložník nastoupil ve 30. minutě jako náhradník za zraněného Hakima Ziyecha a po přesné přihrávce Timo Wernera z pravého křídla vstřelil pojišťující gól brankáři Illanu Meslierovi.

Pulisic také dosáhl milníku, když se stal nejrychlejším Američanem, který dosáhl deseti branek v EPL. Podařilo se mu to ve 30 zápasech, čímž překonal rekord Roye Wegerleho (49 zápasů). Pulisic se stal čtvrtým hráčem USMNT, který dosáhl dvouciferného počtu gólů v EPL, a připojil se tak k Clintovi Dempseymu a Brianu McBrideovi v tomto exkluzivním klubu.

Ačkoli si nepřipsal asistenci, záložník Tyler Adams hrál důležitou roli při závěrečném gólu druholigového RB Lipsko při remíze 3:3 na hřišti prvního Bayernu Mnichov v souboji o čelo tabulky Bundesligy.

Adams poslal přihrávku na levé křídlo na Angelina, který připravil gól Emila Forsberga ze 48. minuty. Obránce USMNT Chris Richards nahradil v 84. minutě za domácí Jerome Boatenga.

Nicholas Gioacchini se při domácí remíze Caen 1:1 s Grenoblem Foot 38 provinil faulem, který zařídil vyrovnání z pokutového kopu. Yoann Court proměnil PK v 76. minutě.

V neděli nastoupil Richy Ledezma v 78. minutě z lavičky a pomohl dvěma minutami nastavení k vyrovnávacímu gólu, který pomohl PSV k remíze 2:2 s Heerenveenem v nizozemské Eredivisie. Dvacetiletý záložník odcentroval a jeho přihrávka se částečně odrazila před spoluhráče Joela Piroe, který vsítil vyrovnávací gól.

Do zápasu zasáhl také jeho spoluhráč z USMNT Uly Llanez, který nastoupil za Heerenveen v 71. minutě. Llanez málem připravil vlastní gól jen několik minut před vyrovnáním PSV.

Jen tři minuty po svém nástupu do zápasu v 77. minutě asistoval Tim Weah u vyrovnávacího gólu Buraka Yilmaze, když Lille ve čtvrtek 12. prosince v zápase Evropské ligy UEFA porazilo Spartu Praha 2:1. 3.

Na domácí scéně odehrál útočník USMNT Gyasi Zardes celých 90 minut, když Columbus Crew SC porazil ve finále Východní konference New England Revolution 1:0. Obdivuhodný výkon podal za Revolution poolový brankář USMNT Matt Turner, který si při porážce připsal šest zákroků.

Zardes a Crew budou v sobotu 12. prosince hostit ve finále poháru MLS vítěze pondělního finále Západní konference mezi týmy Seattle Sounders FC a Minnesota United FC.