Jídlo je základní potřebou, která nás udržuje při životě. Kromě jídla však lidé začali hledat různé věci, k nimž by se výživa dala využít. Vhodná odpověď přišla jako výzva v pojídání potravy, do které vstupuje Joey Chestnut.

Soutěživý jedlík Joey Chestnut je rekordmanem v mnoha výzvách v pojídání potravy. V roce 2018 vyhrál jedenáctý titul v soutěži Nathan’s Hot Dog Eating Contest s novým rekordem, když zkonzumoval 74 hot dogů. Jak se ocitl v soutěžích v pojídání jídla? Chcete-li se o největším jedlíkovi na světě dozvědět více, přečtěte si níže.

Joey Chestnut, soutěžní jedlík

Obsah

Odkud Joey Chestnut pochází? Zjistěte jeho věk, narozeniny, rodinu a vzdělání

U takového gurmána, jako je Joey Chestnut, máte nápovědu, odkud je. Celým jménem Joey alias Jaws; Joseph Christian Chestnut pochází ze San Jose v Kalifornii, narodil se 25. listopadu 1983. Přestože jeho rodiče byli při jeho narození spolu, rozvedli se, když mu byly pouhé dva roky. Po otci je vychovávala jeho svobodná matka.

Jeho matka má na starosti jeho výchovu, a tak si našla práci v malé restauraci. I přes svůj nízký příjem byla schopna platit mu školné a nakonec šel studovat na San Jose State University, kde získal titul stavebního inženýra. V té době se rozhodl, že si nechá platit za jídlo na plný úvazek.

Čisté jmění a plat

Jídlo je pro Joeyho Chestnuta práce, ale ostatní lidé žijí proto, aby jedli. Soutěží v pojídání jídel si vydělává působivé peníze.

Čisté jmění Joeyho Chestnuta alias Jawse se odhaduje na 1 milion dolarů.

Ročně si vydělá kolem 200 000 dolarů. Jeho skutečný plat je však stále předmětem zkoumání. Jednou řekl;

Kdyby nedělal tohle, tak by pracoval ve stavebním managementu nebo by se stal projektovým manažerem u generálního dodavatele. Bylo pro něj těžké vzdát se normální práce. Tvrdě pracoval, aby zvládl školu a šel na hasičskou stanici na soutěž v jídle.

Joey řekl,

„Zpočátku pro mě bylo těžké brát soutěžní stravování vážně. Když jsem dělal lidem radost, stal jsem se na tom závislý. Byla to zábavná a veselá jízda.“

Světové rekordy

Soutěžní jedlík Joey si získal slávu i bohatství poté, co vyhrál několik soutěží v pojídání a přihlásil se do akcí. Ještě na univerzitě se přihlásil do soutěže v soutěžním pojídání, když v soutěži porazil veterána Riche LeFevra. poté poprvé nastoupil do soutěže Nathan’s Hot Dog Eating Contest, vyhrál třetí místo, když spolykal 32 hot dogů.

Joey Chestnut jí HDB

V roce 2007 vyhrál Wing Bowl XV ve Wachovia Center, kde za 30 minut snědl 182 kuřecích křidélek a stal se šampionem Wing Bowlu. V roce 2009 opět zvítězil a vytvořil nový světový rekord, když zkonzumoval 68 párků v rohlíku a housek.

V červenci 2011 si zajistil páté místo, když v soutěži Nathan’s Hotdog Eating Contest zkonzumoval 64 HBD. Následujícího roku se účastní mnoha soutěží v jídle a roku absolvoval univerzitu v San Jose. Za 12 minut zkonzumoval 191 křidýlek (7,61 kg) a získal první místo na National Buffalo Wing Festival v Buffalu ve státě New York.

Joeyho osmileté tažení za titulem šampiona, v roce 2015 porazil Matta Stonieho, když snědl 62 hotdogů a housek, a v roce 2017 opět Kaštan získal svůj titul zpět, když vytvořil nový rekord, snědl 72 HDB.

Kromě dlouholetých úspěchů v soutěži Nathan’s Hot Dog Eating Contest vytvořil Chestnut více než desítku světových rekordů v soutěžním pojídání včetně tacos, jablečného koláče, zmrzliny, vajec natvrdo, sendvičů, tamales, hamburgerů, burritos, pizzy a mnoha dalších jídel.

Trénink Joeyho Kaštana

Kaštan trénoval půstem a roztahováním žaludku pomocí mléka, vody a proteinových doplňků. Kvůli soutěži trénoval dokonce několikrát a jeden až dva dny nejedl.

Joey prohlásil:

„Pokusím se stihnout alespoň dva tréninky. Nejdřív trénink, pak se budu dva dny postit, pak udělám trénink a pak se zotavím a druhý den se pokusím jíst normálně. … Pokaždé, když cvičím, posunu se o kousek dál, aby se moje tělo přizpůsobilo a zesílilo. Po dvou nebo třech trénincích bych měl být připraven.“

Kolik přibere Joey Chestnut?

Joey Chestnut má žaludek plný hotdogů a housek a oznámil, že během soutěže Nathan’s Hot Dog Eating Contest přibral na váze.

Od začátku své kariéry soutěžního jedlíka přibral asi 225-240 liber (102-109 kg). Podle jeho wiki je jeho současná váha 230 liber (104 kg).

Jaký je současný vztahový status Joeyho Chestnuta?

Joey to možná umí s pusou, ale pokud jde o přítelkyni, bylo by to pro něj kvůli jeho nadváze těžké. Naštěstí ale našel svou lásku těsně před soutěží Nathan’s Hot Dogs Contest v roce 2014.

Joey a Neslie Ricasa

Joey tehdy požádal o ruku svou nynější přítelkyni Neslie Ricasu poté, co vyhrál soutěž v pojídání hot dogů. Klekl si na kolena, vyslovil otázku a ona, aniž by čekala na vteřinu, řekla ano.

Neslie Ricasa je vždy po jeho boku, aby ho povzbuzovala, kdykoli soutěžil na nějaké akci po celém světě.

Můžete ho také sledovat na sociálních sítích, jako je Twitter, Instagram a Facebook, kde získáte další aktuální informace. Jeho uživatelské jméno na Instagramu je @joey.chestnut.