Asdrúbal Jose Cabrera…A Placida Maneiro középiskolában (VZ) érettségizett…Feleségével, Lismarral három gyermekük van: Meyer és Liam fiúk, valamint Ashley lányuk.

2019

Hit .323 10 duplával, egy triplával, hat hazafutással, 40 RBI-vel, 19 sétával és 24 szerzett futással 38 mérkőzésen a Nationalsnél, miután az előző szezon augusztus 6-án aláírt a klubhoz…. A Texas Rangers és a Nationals között 131 mérkőzésen 91 RBI-t jegyzett Cabrera, ami csak eggyel maradt el a 2011-es 92 RBI-s karriercsúcsától. 40 RBI-je augusztus 6-tól a szezon végéig holtversenyben a harmadik volt a National League-ben és holtversenyben a hetedik az egész Major League Baseballban….Augusztus 6-tól a szezon végéig a National League-ben az on-base százalékban (7., .404) és az ütésátlagban (8., .323) is a legjobb volt…2019-ben .452-es slugging százalékot ért el a lemez bal oldaláról….44 extra bázisú találatából 33 (17 2B, 3B, 15 HR) balkezes ütőként született…Kizárólag a harmadik bázison szerepelt a Texasban töltött ideje alatt, 93 mérkőzésen (90 kezdőként)….A Washingtonban 38 mérkőzésen a második bázison (31 G), a harmadik bázison (5 G) és az első bázison (3 G) töltött időt.

2018

A NYM és PHI színeiben 147 G alatt .262/.316/.458/.774 (143-546), 23 HR, 36 2B és 75 RBI ütést ért el… a 36 2B a 10. helyen állt az N.L.-ben, és 60 XBH-val karriercsúcsot ért el (szintén 2011-ben)…karrierje 2. legtöbb dupláját, RBI-ját és összesített bázisát (250), valamint a 3. legjobb SLG-jét jegyezte…23 HR-je a 2. legmagasabb értéket jelentette bármelyik szezonban (25 2011-ben)…19 gólpasszos RBI-je volt, a 2. legtöbb karrierje során (26 2011-ben)…18 G alatt 7 HR és 13 RBI a Miami ellen, ami a legtöbb HR, amit valaha egy ellenfél ellen egy szezonban elért.

NEW YORK-NL:

A PHI-hez történő 7/27-i cseréje idején 33 multi-hit meccsel a T7. helyen állt az N.L.-ben, és több más támadó kategóriában is alig volt a liga top 10-es mezőnyén kívül…vezette a NYM selejtezőit a .488 SLG-vel és a 2. helyen állt .817 OPS-szel…egyike volt annak a 9 MLB játékosnak
, akik legalább 5 HR-rel és 17 RBI-vel rendelkeztek márciusban/áprilisban és májusban, csatlakozva J. Baez, M. Betts, B. Harper, A. Judge, M. Machado, J.D. Martinez, T. Story és M. Trouthoz….11 G-s ütéssorozata volt 3/31-4/13 között, ami a leghosszabb egy Met-től ’18-ban…52 RBI-vel fejezte be az első “félidőt”, ami karrierje legmagasabb száma az All-Star szünet előtt (51 w/ CLE 2011-ben) és csatlakozott Edgardo Alfonso-hoz (58 2000-ben, 55 1999-ben), mint a Mets egyetlen 2.
basemenje 50+ RBI-val a szünetben…utolsó meccsén a NYM-ben, 7/26-án a PIT-ben 3 az 5-re volt 2 2B-vel, HR-rel és 4 RBI-vel, 3 XBH-val (3. alkalommal) beállította karriercsúcsát.

PHILADELPHIA:

49 meccsen .228/.286/.392/.678-at ütött a Philliesben a szezon végén… 39 találatából 18 XBH volt a PHI-vel… ütött .324 (11-34) RISP-vel…9 meccset játszott a Mets ellen a cserét követően…8/4-5 egymás utáni meccseken hazafutott a MIA ellen, ez volt az első 2 HR-je a PHI-vel…karrierje 1500. ütése 8/7-én az ARI ellen, egy dupla a 8. inningben Jake Diekman ellen…karrierje 5. walk-off HR-je 8/31-én az ARI ellen. CHC, a 10. inningben Steve Cishek ellen.

2017

Május 16-tól (visszamenőlegesen május 14-ig) május 25-ig és június 13-23-ig a 10 napos eltiltási listán volt bal hüvelykujj ficam miatt…Az All-Star szünet után 72 meccsen .307 (77-251) 21 duplával, 6 hazafutással és 35 RBI-vel… Az All-Star szünet előtt 63 mérkőzésen .250 (57-228) volt 11 duplával, 8 hazafutással és 24 RBI-vel… .392 (49-125) volt a balkezesek ellen, ami a második legjobb mutató a balkezesek ellen az NL-ben (min. 100 ütés) Nolan Arenado (.420) mögött… A harmadik legjobb átlag volt a balkezesek ellen a majorban (min. 100 ütés). 100 ütés) Arenado és Avisail Garcia (.424) mögött…14 meccsen három vagy több találattal vezette a Mets-t…Az utolsó 34 meccsén Cabrera .366-ot (41-112) ért el 12 duplával, öt homerrel, 24 RBI-vel és 16 szerzett futással…A .366-os átlag a hatodik legjobb volt a majorban (és a harmadik legjobb az NL-ben) augusztus 25-től a szezon végéig (min. 100 pályára lépés)….A .431-es on-base százaléka ez idő alatt a nyolcadik legjobb volt a majorban, míg a 12 duplája holtversenyben az ötödik volt a majorban…Szeptemberben Cabrera .371-et (33-89) ütött kilenc duplával, négy homerrel és 17 RBI-vel (27 mérkőzés)…A .371-es szeptemberi átlaga a harmadik legjobb volt az NL-ben….Szintén az NL vezetői között volt a hónapban a duplák (kilenc, holtversenyben a második), a slugging százalék (.607, negyedik) és az on-base százalék (.431, negyedik) tekintetében…45 mérkőzésen játszott shortstopként, 32-n a második és 44-en a harmadik bázison…Karrierje első mérkőzését a harmadik bázison július 22-én kezdte a július 22. elleni mérkőzésen. Oakland ellen…17 mérkőzésen a Phillies ellen .406 (28-69), négy hazafutás és 13 RBI…Június 12-én a Cubs ellen két homert ütött (mindkettő John Lackey ellen)…Karrierje hatodik multi-homer meccse…Szeptember 4-17. között volt egy 11 meccses ütőszériája, ahol .526 (20-38) volt nyolc duplával, két homerrel és nyolc RBI-vel….Ez a 11 meccses sorozat a harmadik leghosszabb karrierje során…Szeptember 17-én az Atlanta elleni mérkőzésen egy két futásból álló pinch-hit homert szerzett…Ez volt pályafutása második pinch-hit homere…Szeptember 30-án a Philadelphia elleni mérkőzésen a 11. inningben egy három futásból álló homert ütött…A mérkőzést 4-6-ra fejezte be.

2016

Az első szezonjában a Metsnél a második legtöbb hazafutást ütötte karrierje során egy szezonban (23)…A 23 hazafutása volt a legtöbb, mióta 2011-ben 25-öt ütött…A 62 RBI-ja volt a legtöbb egy szezonban, mióta 2013-ban 64 futást ütött a Clevelandben….A 23 hazafutása a hetedik legtöbb volt a major league shortstopjai között (a negyedik legtöbb a National League shortstopjai között)…A 23 hazafutása a hetedik legtöbb volt egy switch hittertől…A 22 hazafutása shortstopként (volt egy pinchhitterként) beállította a Mets franchise rekordját a Mets shortstopjainak egy szezonban elért hazafutásai között….Meghaladta José Reyes 2006-os 19 hazafutását…18 hazafutást ütött a Citi Field-en, ami a második legtöbb egy szezonban a Citi Field történetében…Lucas Duda 2015-ös 19 Citi homerjét előzte meg egy szezonban…A 2016. augusztus 22-28. közötti héten a hét NL játékosának választották, amikor .545 (12-22) 1.136-as slugging százalékkal, három hazafutással, nyolc RBI-vel és .583-as on-base százalékkal… Augusztus 2-19. között a 15 napos rokkantlistán volt a bal térdében húzódott patelláris ín miatt… 41 mérkőzésen .345 (51-148) ütést ért el 11 duplával, egy triplával, 10 hazafutással, 29 RBI-vel, 23 szerzett labdával és 16 sétával, miután augusztus 19-én visszatért a rokkantlistáról….A .345-ös átlaga holtversenyben a kilencedik legjobb volt az NL-ben ebben az időszakban, míg a 29 RBI-je az ötödik legtöbb volt az NL-ben.Miután május 27. és július 24. között 0-32 pontot szerzett futókkal, Cabrera .429 (15-35) három hazafutással és 20 RBI-vel RISP-vel július 26-tól a szezon végéig… .986-os mezőnymutatóval (hét hiba/511 összes esély), ami a negyedik legjobb a majorban a shortstopok között (a második legjobb az NL shortstopok között)… kétszer is hazafutott a Mets 10-2-es győzelmében a Cubs ellen július 1-jén a Citi Field-en….Ez volt az első multi-homer meccse 2013. május 6. óta az Oakland ellen, amikor még a Clevelandben játszott… Ő volt az első Mets shortstop, aki két home runt ütött egy meccsen José Reyes óta, aki 2011. szeptember 27-én tette ezt… A szezon második multi-homer meccsét és pályafutása ötödikét augusztus 26-án az Oakland ellen. Philadelphia…A többütemű meccsén a lemez mindkét oldaláról hazafutott…Az első Met, aki a lemez mindkét oldaláról hazafutott, mióta Carlos Beltran 2011. május 12-én a Coloradóban, és a 11. Met, akinek ez sikerült…Az első Met, aki a lemez mindkét oldaláról hazafutott a Citi Field-en….Az utolsó Met, akinek ez sikerült hazai mérkőzésen, Tony Clark volt 2003 augusztusában a Shea Stadionban… Szeptember 1-jén, a Miami elleni mérkőzésen szerezte pályafutása első pinch-hit homerét… Szeptember 22-én, a Philadelphia elleni mérkőzésen a 11. inningben egy három futásos, walk-off homert dobott… Ez volt pályafutása negyedik walk-off homere és pályafutása hetedik walk-off RBI-ja….Az utolsó Met, aki walk-off homert ütött, amikor hátrányban volt a hosszabbításban, Cliff Floyd volt, aki 2005. június 11-én, a Los Angeles-AL elleni mérkőzésen…Szeptember 25-én, a Philadelphia elleni mérkőzésen dobta pályafutása harmadik grand slamjét.

POSTSEASON

1-3 volt egy sétával az NL Wild Card Game-ben a San Francisco ellen.

2015

15 hazafutást ütött egyetlen Tampa Bayben töltött szezonjában, ami a legtöbb a legutóbbi, 2012-es All-Star szezonja óta. 15 hazafutása holtversenyben a második legtöbb volt az AL shortstopok között az oaklandi Marcus Semiennel….Egyike annak a három switch-hitternek, akik az elmúlt öt év mindegyikében legalább 14 hazafutást értek el.A másik kettő Carlos Beltran és Carlos Santana….Vezeti az AL shortstopok listáját 48 extra bázisú találattal….Az All-Star szünet után 57 mérkőzésen 0,328 (67-204) volt az ütésmutatója, 10 home runnal és 36 RBI-vel… Az ütésátlaga a nyolcadik volt az AL-ben, miután július 28-án aktiválták… Május 13-án a Yankees ellen szerezte karrierje 1000. találatát….Összegyűjtötte pályafutása 500. RBI-jét szeptember 20-án a Baltimore ellen….Szeptember hónapban 18 RBI-t szerzett, ami a legtöbb egy hónap alatt karrierje során 2012 júniusa óta (20).

2014

A július 31-i cserehatáridőn Clevelandből Washingtonba igazolt, ezzel véget ért nyolc éves tartózkodása az Indians szervezetében….összesen 146 mérkőzésen (140 kezdő; 92-SS, 48-2B) karrierje legalacsonyabb, .241-es (133-ból-553) ütőeredményét érte el 14 HR, 61 RBI, 31 2B és 10 SB mellett… Segített a Nationalsnek megszerezni az NL East bajnoki címet, miközben második bázisemberként használták, 2009 óta először lépett pályára ott… a poszttól távol töltött idő ellenére .995-ös mezőnymutatót jegyzett, 1 hibával 206 próbálkozásból…pályafutása során a 2B-nél elért .994-es mezőnymutatója az első az aktív játékosok között (min. 200 meccs)…2011 óta a major league switch-hitterei között van a HR (69, 6.), RBI (285, 5. helyezett), duplák (133, 2.) és találatok (571, 6.) tekintetében…ezen időszak alatt a 69 HR-je a 7. a majorban a középső középpályások között….egyike annak a két középső középpályásnak, aki az elmúlt négy szezonban (2011-14) mind a négyben legalább 14 HR-t szerzett, Robinson Cano mellett…egyike annak a három switch-hitternek, aki ezt elérte, Carlos Santana és Carlos Beltran mellett…zsinórban hetedszer kezdett a Clevelandben a nyitónapon, és zsinórban ötödször SS-ben (2008-09-ben 2B-ben kezdett)….Június 4-én a BOS ellen Edward Mujica ellen a 12. inningben ütött egy walk-off, 3 run homer-t a 12. inningben, amivel 7-4-es győzelmet aratott… ez volt karrierje harmadik walk-off homer-je… A 2015-ös szezonban 27 ütés hiányzik az 1000-hez pályafutása során… POSTSEASON: Az NLDS mind a 4 meccsét kezdte a SF ellen 2B-ben… az 1. játékban Hunter Strickland ellen a 7. inningben ütött egy szóló home run-t, ami a Washington 3-2-es vereségének utolsó futását jelentette.

2013

A szezon végén visszatért, és ismét az American League shortstopjai közé tartozott hazafutások és RBI tekintetében… Az AL shortstopjai között a 2. helyen állt HR (14) és az 5. helyen RBI (60) tekintetében… Az elmúlt három szezonban 2011-13 között az OPS értéke .792/.762/.700 az elmúlt három évben, míg a hazafutásai száma 25/16/14…Április 17-ig 6 az 51-ről (.118) kezdte a szezont, majd április 18. és május 1. között zsinórban 10 meccsen (.378, 9RBI) volt eredményes, ami beindította a szezonját…Április 18-tól a június 4-i 15 napos eltiltásig .299 (46-154), 17 2B, 2 3B, 3HR & 22 RBI 40 meccsen…….Június 4-én harmadszor került a 15 napos eltiltási listára pályafutása során, miután előző este megsérült a Yankee Stadionban, amikor kifutott egy földlabdát, és ez a sérülés májusban sokat kínozta…Az eltiltás idején az AL-ben a 7. helyen állt a triplák (2), a 12. helyen az extra bázisú találatok (25) és holtversenyben a 4. helyen a duplák (18) tekintetében….Ennek a szakasznak a nagy részét a 3-as poszton töltötte, ahol a szezon során .295-öt (46-156) ütött…Június 26-án jött vissza az eltiltásból, júliusban és augusztusban .204-et és .221-et ütött…Az Indians 43-10 (.811) volt, amikor pontot szerzett…Szeptember 7-től a szezon végéig .286-ot ütött (24-77) 5HR, 15RBI és 13 RS mellett a szezon utolsó 22 meccsén…127 alkalommal lépett pályára shortstopként, és .982-es mezőnymutatót (9E, 503TC) ért el, ami a 3. legjobb mezőnymutató az American League-ben SS-ben (az utolsó 30 meccsén mindössze 1 hibát vétett)…Július közepétől/augusztus közepétől 21 alkalommal lépett pályára clean-upként, ahol .198-at (16-81) ütött, 2HR, 10RBI (.578OPS)…Május 6-án az Oakland elleni mérkőzésen karrierje harmadik két-homeres meccsét játszotta.

2012

Szilárd támadó kampánya volt, zsinórban másodszor választották meg All-Starnak, az első Indians shortstop az 1998-99-es Omar Vizquel óta…Július 1-jei All-Star választásakor a 10. helyen állt az AL-ben az on-base pct-ben (.379)…Az American League shortstopjait vezette az OPS-ben (.765) és slugging pct (.425), 133 alkalommal kezdett shortstopként és 6 alkalommal DH-ként… Az AL-ben holtversenyben a 16. helyen végzett a duplák tekintetében (35) és 3. volt a klubban a multi-hit meccsek tekintetében (45)… A szezonban a 2. vagy 3. helyen állt a sorban, amikor a harmadik helyen ütött (56-191). Emellett 2. volt az AL-ben a shortstopok HR-jeiben, 1. a duplákban és 3. az RBI-kben… Május 25. és június 10. között 12 egymást követő mérkőzésen ütött a szezonban, és a szezonban 0,300 pontot (72-240) ért el futókkal a bázison, ami a klub legjobbja… Június 19-én a Cincinnati Reds és Aroldis Chapman elleni mérkőzésen karrierje 5. walk-off ütése/2. játék végi hazafutása volt… Az 5 harmadik bázisról lopott labdája holtversenyben a 9. az AL-ben… Április 4-én kétéves hosszabbítást írt alá a 2014-es szezonig. A szezonban .971-es mezőnymutatót ért el 136 mérkőzésen a shortstop poszton (19E, 650TC, 11. az AL-ben)… Június 17-én a Pittsburgh ellen elszenvedte karrierje első 3 hibás meccsét, ami megszakította 32 meccses hibátlan sorozatát…Az utolsó 82 mérkőzésén 17 hibát vétett június 16-a után…Az első félévben .286 (87-304) 42RBI-vel (.832OPS), a második félévben .251 (63-251) 26RBI-vel (67G, .676OPS)….Júliusban/augusztusban 53 mérkőzésen összesen .233 (49-210) volt 13RBI-vel, mielőtt az utolsó 13 mérkőzésén .300-at (15-50) ütött (10RS, 2HR, 11RBI) szeptember 16-tól a szezon végéig…A szezon utolsó hónapjának nagy részében a jobb csuklója/keze fájt, ami 22 mérkőzésre korlátozta a hónapban…A 2012-es holtszezonban 11 mérkőzésen lépett pályára a Caracas színeiben a VZ Winter League-ben.

2011

Kirobbanó szezonja volt, amivel kiérdemelte első All-Star-választását, és gyakorlatilag minden fontosabb támadási kategóriában új karriercsúccsal vezette a csapatot, beleértve a találatokat, futásokat, duplákat, HR-t, RBI-t, játékokat és OPS-t… Az American League vezetői között 17. lett RBI-ban (92), T15. találatokban (165), T16. futásokban (87), 16. összbázisokban (278), T21. duplákban (32) és T21. HR-ben (25)….A szezon után a Sporting News AL post-season All-Star Team shortstopjának választották és ő lett az első Indians shortstop, aki Silver Slugger Awardot nyert az 1980-as alapítás óta… 20. volt az AL MVP szavazáson (4 pont) és a szezon után a Cleveland BBWAA Chapter az év emberének választotta… Vezette az AL shortstopjait RBI-ban, T1. volt ütésekben és második volt futásokban, duplákban és HR-ben…. 25HR-je a klubtörténelem legmagasabb egy szezonbeli száma volt egy shortstoptól, mivel 2011-ben 18 HR-je volt karrierje során (ezzel megdöntötte Jhonny Peralta 2005-ös 24-es rekordját)….Emellett beállította a venezuelai születésű shortstopok egy szezonbeli home run rekordját is…A legtöbb RBI egy Indians shortstoptól azóta, hogy Lou Boudreau 1948-ban 106-ot szerzett, miközben elnyerte az AL MVP díját…A 2010-es 3HR-ről 2011-ben 25-re történő 22HR növekedése a klubtörténelem 2. legnagyobb növekedése volt az egymást követő szezonokban (Ed Morgan 1929-30-ban 3-ról 26-ra emelkedett)…Hit .262 (28-107) w/4 2B, 5HR & 17RBI 26 áprilisi mérkőzésen a 2010. áprilisi 1HR/3RBI után…A szezon 44. mérkőzésén túlszárnyalta a 2010-es 29 RBI-t…Májusban .330 (35-106) 7 2B, 5HR & 19RBI (.947OPS)…Összességében .293 (105-358) az első félévben 22 2B-vel, 14HR & 51RBI-vel 88 mérkőzésen (.836OPS)…A második félévben a fáradtságtól kissé megfáradt, .244 (60-246), .729 OPS és 41RBI 63 mérkőzésen…Szeptember 17-től a szezon utolsó 8 mérkőzésén visszatért, .406 (13-32), 3HR & 10RBI…151 alkalommal kezdett shortstopként és az American League-ben a 6. helyen végzett shortstop mezőnyszázalékban (617TC, 15E) és az utolsó 34 mérkőzésén 1 hibával zárta a szezont….Az ESPN szerint nem hivatalosan vezette az MLB-t a “WebGems”-ben (13)…Két 2-homeres meccset játszott ebben a szezonban (8/1 @BOS; 5/22 vCIN), karrierje első multi-homeres meccseit…Május 22-én a Reds ellen 5 az 5 ellen, 2HR, 5RBI és egy steal, ezzel 1920 óta csak a második SS lett, aki 5 találatot, 2HR & 5RBI-t szerzett egy meccsen…. Új karriercsúcsot állított fel egy mérkőzésen sláger/HR-ben és elérte karriercsúcsát RBI-ban… Szeptember 22-én a CWS ellen szintén 5 futást szerzett, ami a második 5RBI-s meccse volt a szezonban… Nagyon jó volt idén a clutch-ban, .325-öt (79-243) ütött bázison lévő futókkal (10. legjobb az AL-ben) és .309-et (43-139) RISP-vel (18. legjobb az AL-ben)…92RBI-jából 32 vagy egyenlített, vagy vezetéshez juttatta az Indians-t…151 idei indításából 147-et a második (78GS) vagy a harmadik (69GS) helyen kezdett a felállásban….Hit .299 (96-321), amikor a második helyen ütött (.876OPS)…A .636-os (7 a 11-ből) átlaga betöltött bázisokkal a legjobb az AL-ben.

2010

Jó szezonja volt a 3. teljes évében a Major League szintjén annak ellenére, hogy 2 hónapot kihagyott egy május közepén elszenvedett bal alkartörés miatt…95 mérkőzésen lépett pályára shortstopként, 94 alkalommal volt kezdő és stabilan .972-es mezőnymutatót (11E, 431TC) produkált…Április 27-én az LA Angelsnél 4 találattal beállította karriercsúcsát (7. alkalommal). …Május 17-én Tampa Bayben eltört a bal alkarja, amikor a 3B Jhonny Peraltával ütközött egy váltási szituációban…Másnap a DL-re került, és két hónapig pihent, mielőtt július 19-én aktiválták volna a Mahoning Valleyben és Akronban eltöltött rehabilitációs időszak után….Aktiválása előtt 33 mérkőzésen .287-et (39-136) ütött…Aktiválása után 63 mérkőzésen .269-et (66-245) ütött 23 futással, 10 2B-vel, 2HR & 22RBI-vel. …Augusztus 28-án a KC ellen Jesse Chavez ellen ütött egy walk-off homert, ami a szezon utolsó HR-je volt…Május 1-én a Minnesota ellen is volt egy győztes találata…96 meccsből 73-on érte el a bázist ütéssel vagy sétával….A szezont augusztus 25-től kezdve .272 (34-125) ütéssel fejezte be, az utolsó 8 meccsén pedig 13-ból 31-et ütött 5RBI-vel (.419)… 11 sac bunttal az AL 7. helyén állt… Augusztus 10-19. között zsinórban 9 meccsen ütött. …A bázison lévő futókkal 0,340 (49-144), RISP-2outtal 0,325 (13-40)…A sorrendben elsőként ütve 0,278 (40-144) (35x)….Az AL-ben 6. volt a bázison lévő futókkal elért ütésátlagban, T9. 21 bedobással, 4. a RISP-vel elért ütésátlagban (.342) és 20. a lead-off ütésátlagban (.316).

2009

Támadásban és védekezésben is kiemelkedő szezont produkált, a szezont a második bázison kezdte, mielőtt májusban teljes állású shortstop lett… Gyakorlatilag minden támadó kategóriában karriercsúcsot ért el, mivel az American League-ben a 11. helyen végzett ütésátlagban (.308) és a 11. a duplák tekintetében (42)… 10 sacrifice bunttal a 8. helyen végzett… 36 duplával holtversenyben az 1. helyen végzett az American League shortstopjai között (O Cabrera), 3. az on-base+slugging százalékban (.797) és 4. az ütésátlagban (.307)….Május 14-én a Tampa Bay-ben karriercsúcsot jelentő 4 futást ért el 2 RBI és 4 ütés mellett… Öt 4 ütéses meccse volt az évben, az utolsó szeptember 27-én a BAL ellen… Karrierje első Grand Slamje és karriercsúcsa 5 RBI április 18-án a NYY ellen (Claggett elleni ütés)….Június 3. és 27. között a bal válla süllyedése miatt a rokkantlistán volt, miután június 2-án a Minnesota elleni mérkőzésen megsérült a második bázison… Az aktiválást követően 78 mérkőzésen 29 2B, 4 HR & 41 RBI mellett .303 pontot (96-317) ért el… Augusztus 5-18. között 12 mérkőzéses ütőszériája volt (.429, 21-49, 5RBI) és augusztusban zsinórban 21 mérkőzésen ért el biztonságosan bázisra….Augusztus 1-től a szezon végéig .325 (67-206), 18 2B, 2HR & 27 RBI 52 mérkőzésen…21 próbálkozásból 17 bázist lopott el (81%)…28 alkalommal kezdett a második bázison (28G) és 99 alkalommal a shortstopon (100G)…Az év összesített mezőnymutatója .983 (582TC, 10E)… .980 (440TC, 9E) mezőnyszázalékot ért el shortstopon, ami az 5. hely lett volna az AL-ben a szükséges számú mérkőzéssel a poszton… 131 mérkőzésből 105 alkalommal érte el a bázist ütéssel vagy sétával… .311 (78-251) ütés a 2. helyen, .343 (82-239) a bázison lévő futókkal, .295 (38-129) RISP-vel…A .343-as átlaga a bázison lévő futókkal a 4. legjobb volt az AL-ben…81%-os SB-százaléka a 15. legjobb volt az AL-ben…Az AL vezetői között végzett a bunts in play (20, t10.), az RHP elleni átlag (.309, 16.), a road batting average (.320, 9.) és multi-hit meccsek (51, T17.)…A szezonban .239-es karrierátlaggal indult RHP ellen…2. ütésnél .311 (78-251)…Október 7-én a Cleveland Clinicben (Dr. Schickendantz) artroszkópiát végeztek a jobb könyökén, hogy eltávolítsák a laza testeket a könyökéből.

2008

A szezonja megfordult egy eredményes 4 hetes buffalói kitérő után júniusban és júliusban, ami 75 ponttal emelte az ütésátlagát az opciós időszakában elért .184-ről, hogy a szezon végén .259-nél járjon…Volt a klub nyitónapi kezdője a vs. Chicago, de soha nem tudott támadásban érvényesülni, mivel áprilisban .211 (16-76), májusban .169 (11-65) & .154 (2-13) volt júniusban, mielőtt június 9-én az AAA Buffalóba került… Az opciója idején 51 meccsen .184 (29- 158) HR & 14RBI-t ütött (.282 OB%, .247SLG, .529OPS)…Hit .326 (46-141) a Buffalóban 4HR & 13RBI-vel 34 meccsen az AAA-ban és július 7-13. között az International League Batter of Week volt….Volt 16 multi-hit meccse a 34-ből a Buffalóban és egy időben volt három egymást követő 3-hit meccse és két különböző sorozatban négy egymást követő multi-hit meccse (6/12-15, 7/7-9)….Buffalóban .337 (31-92) volt az RHP és .306 (15-49) az LHP ellen…Július 18-án visszahívták Clevelandbe a második félidő kezdetére és .320 (62-194) volt a második félidőben 13 2B, 3HR & 33 RBI 61 meccsen (.398OB, .464SLG, .862OPS) …Augusztus 9-től a szezon végéig .356 (48-135) 10 2B, 3HR & 29 RBI-vel (43G, .424OB%, .920OPS)…Szeptemberi .416-os átlaga (32-77) a legmagasabb érték volt az egész American League-ben (6 2B, 2HR, 22RBI, 24G)…22 RBI-je a T7. volt az AL-ben szeptemberben, és az AL hónap játékosa címre is esélyes volt….Az évben 87 alkalommal kezdett a második bázison (94G) és 18 alkalommal a harmadik bázison (43G)…A két poszton együttesen 0,976-os mezőnymutatót (9E, 373TC) ért el…Május 12-én a Major League történetében a 14. asszisztálatlan tripladobást jegyezte a május 12-i mérkőzésen, az ún. Toronto (2. meccs), miután Lyle Overbay egy dupla lopásnál lineoutot adott neki… Szeptember 9-14. között a hét társ-amerikai ligás játékosa lett (.4455, 10-22, HR, 8RBI) a MIN OF Carlos Gomezzel… Július 30-án a Detroit elleni mérkőzésen karriercsúcsot jelentő 4 találatot ért el… 11 sac bunttal a második volt az AL-ben… 3 meccsre felfüggesztették, szeptember 9-14. között. 23-25-ig, a Detroit elleni szeptember 19-i verekedésben tanúsított magatartása miatt…OPS értéke jobbkezes ütésnél .957, míg balkezes ütésnél .638 volt…397 (27-68) pontot ütött futókkal és 2 outtal, és .367 (18-49) RISP-2outtal….365 (23-63) pontot ütött shortstopként és .290 (69-238) pontot, amikor a 9. helyen ütött.

2007

A szezon utolsó 7 hetében lenyűgöző volt, kezdő szerepet kapott a második bázison, és augusztus 25-én Grady Sizemore mögé a második helyre került a sorrendben, ami a szezon egyik sorsdöntő lépésének bizonyult…. Az Indians 28-12 (.700) volt, amikor ő kezdett, és 24-6 (.800), amikor a sorrend 2. helyén kezdett… Szerződést augusztus 7-én vásárolták meg az AAA Buffalótól, és másnap este debütált az ML-ben a Chicago-AL-ban… Összességében 40 alkalommal kezdett a második bázison (34G), 6 alkalommal a shortstopon (7G) és 1 mérkőzésen szerepelt a harmadik bázison… 220 próbálkozásból 1 hibát követett el a 3 pozíció között… Első találatát augusztus 11-én gyűjtötte be az NVY ellen (Mussina), első HR-jét pedig 8/18-án a Tampa Bay-ben (Hammel)… Két alkalommal gyűjtött szezon/karrierje csúcsát jelentő 3 találatot (legutóbb 9/10 @CWS)…. 370f 43 mérkőzésen jutott el biztonságosan a bázisig … Szeptember 1-12. között 11 meccses ütőszériája volt… .283 (34-120), amikor 2. ütő volt, és .289 (22-76), amikor a futók a bázison voltak…MINORS – Cabrera az évet az Akronban kezdte, ahol 96 mérkőzésen .310 (114-368), 23 2B, 3 3B, 8HR és 54 RBI volt (30 kísérletből 23 bázist lopott és 78 futást szerzett) …Július 30-i Buffalo-ba való előléptetésekor a Keleti Liga vezetője volt a szerzett futásokban és 4. volt mind a találatokban, mind a lopott bázisokban. A Double-A-ban .336 (51-152) pontot ért el futókkal a bázison és .323 (92-285) pontot RHP ellen, miközben 12 és 13 meccses ütéssorozatot produkált … A USA Today az Indians Minor League Player of the Year-nek nevezte ki, és valószínűleg elnyeri a Lou Boudreau-díjat, mint a klub Minor League Player of the Year-je. …Az AAA Buffalóban 9 mérkőzésen 3 2B & 3RBI és .316 (12-38) pontot ért el. Összességében az Akron/Buffalo közötti évben 105 mérkőzésen .310-et (126-406) ért el 26 2B-vel, 8HR & 57 RBI-vel … Összesítve az évben 114 futást ért el … A PO rendszerben az 5. helyen állt SB-ben (25) és a 4. helyen ütésátlagban (.310).

2006

Az évet az AAA Tacomában kezdte, ahol az AAA Tacomában 60 mérkőzésen .236-ot (48-203) ért el 27 szerzett futással, 12 2B-vel, 2 3B-vel, 3 HR-rel és 22 RBI-vel… Április 6. és május 3. között 14 egymást követő mérkőzésen ért el bázisra… Cabrera május 30-án követte el első hibáját a szezonban, miután 36 egymást követő mérkőzésen (165 TC) hiba nélkül játszott shortstopként….A csere idején .986-os mezőnymutatóval (4 E/291 TC) első volt a Pacific Coast League shortstopjai között…Április 12-25. között jobb bokaficam miatt volt eltiltva…A legfiatalabb játékos volt a PCL-ben (20)…. Az AAA Buffalóba igazolt, ahol július 30-tól a szezon végéig 28 mérkőzésen 20 RS, 6 2B, 1 HR és 10 RBI mellett .296-ot (32-108) ütött… A Bisonsnál 52 mérkőzésen 14 hibát vétett rövidítésben… A Buffalóban RHP ellen .288 (38-132), RISP-vel .167 (2-23) volt… A szezon után a venezuelai Laránál játszott téli meccset.

2005

2005 A Midwest League Wisconsin csapatában kezdte a szezont, majd hat meccsel az AAA Tacomában fejezte be a szezont 19 évesen, első teljes profi szezonjában… Májusban .321-et (36-112) ütött és .396-ot (19-48) LHP ellen… 6/22-én a California League Inland Empire csapatába léptették elő… 8/1-én a Lancasterben négy találatot szerzett… 8/31-től hat meccsel a Tacomában fejezte be a szezont.