To był przełomowy weekend dla zawodników Reprezentacji USA w Europie.

Weston McKennie, Gio Reyna i Christian Pulisic znaleźli tył siatki dla swoich klubów w sobotę, oznaczając pierwszy raz U.S. graczy zdobyli w tym samym dniu we włoskiej Serie A, niemieckiej Bundeslidze i angielskiej Premier League.

McKennie również stał się pierwszym Amerykaninem, który zdobył bramkę dla Juventusu i trzeciego klubu. piłkarze zdobyli bramki tego samego dnia we włoskiej Serie A, niemieckiej Bundeslidze i angielskiej Premier League.

McKennie został również pierwszym Amerykaninem, który strzelił gola dla Juventusu i trzecim graczem USMNT, który zdobył bramkę w Serie A.

Zaledwie sześć minut po wejściu na boisko jako zmiennik, 22-letni pomocnik zdobył bramkę dla Juve w wygranej 2-1 nad Torino w Derby della Mole. W 77. minucie McKennie wykorzystał dośrodkowanie Juana Cuadrado i doprowadził do stanu 1-1, a w 89. minucie kolega z drużyny, Leonardo Bonucci, zdobył gola na wagę zwycięstwa.

Dołączył do Michaela Bradleya i Alexi Lalasa jako graczy USMNT, którzy zdobyli bramkę w Serie A.

Wypożyczony z Schalke 04 z opcją kupna, McKennie ma na swoim koncie pięć startów i 10 występów dla Juve, a także zanotował asystę.

W Niemczech, Gio Reyna stworzył trochę magii i zdobył ważną bramkę dla Borussii Dortmund, wyrównując wynik spotkania przy remisie 1-1 z Eintrachtem Frankfurt.

W 56. minucie, gdy Dortmund przegrywał, 18-letni napastnik zdobył swoją drugą bramkę w sezonie. Reyna przyjął podanie od Jadona Sancho z lewej flanki w tercji ataku, obszedł obrońcę Martina Hintereggera i uderzył z 16 jardów w lewy górny róg, mijając bramkarza Kevina Trappa.

Dortmund zagrał bez zabójczego napastnika Erlinga Haalanda, który został wyłączony z gry z powodu naderwania ścięgna szyjnego, które wykluczy go z gry do grudnia.

W Anglii Christian Pulisic zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie angielskiej Premier League dla Chelsea, łącząc się z nią trzy minuty po przerwie, aby zakończyć domowe zwycięstwo 3-1 nad Leeds United. Zwycięstwo to sprawiło, że The Blues są obecnie na szczycie EPL. Mają jeden punkt przewagi nad Tottenhamem, który w niedzielę podejmie Arsenal w derbach północnego Londynu.

Po wejściu na boisko jako zmiennik kontuzjowanego Hakima Ziyecha w 30. minucie, 22-letni pomocnik wślizgnął się do bramki po prostopadłym podaniu od Timo Wernera i strzelił gola, pokonując bramkarza Illana Mesliera.

Pulisic również osiągnął kamień milowy, stając się najszybszym Amerykaninem, który zdobył 10 bramek w EPL. Dokonał tego wyczynu w 30 meczach, bijąc rekord ustanowiony przez Roya Wegerle (49 spotkań). Pulisic został czwartym zawodnikiem USMNT, który osiągnął dwucyfrową liczbę goli w EPL, dołączając do Clinta Dempseya i Briana McBride’a w tym ekskluzywnym klubie.

Pomimo, że nie został uznany za asystę, pomocnik Tyler Adams odegrał ważną rolę przy ostatnim golu RB Lipsk na drugim miejscu w remisie 3-3 z pierwszym Bayernem Monachium w starciu na szczycie tabeli Bundesligi.

Adams posłał podanie na lewą flankę do Angelino, który założył Emilowi Forsbergowi bramkę w 48. minucie. Obrońca USMNT Chris Richards zastąpił Jerome’a Boatenga w 84. minucie.

Nicholas Gioacchini popełnił faul, który dał wyrównanie z rzutu karnego w remisie 1-1 Caen z Grenoble Foot 38. Yoann Court wyrównał w 76. minucie.

W niedzielę, Richy Ledezma wszedł z ławki w 78. minucie i pomógł ustawić wyrównującą bramkę dwie minuty po przerwie, aby pomóc PSV uzyskać remis 2-2 z Heerenveen w holenderskiej Eredivisie. 20-letni pomocnik dośrodkował podanie, które zostało częściowo odbite przed kolegę z drużyny Joela Piroe, który wbił do domu bramkę dającą remis.

Kumpel z reprezentacji USANT Uly Llanez również brał udział w meczu, wchodząc dla Heerenveen w 71. minucie. Tylko trzy minuty po wejściu do meczu w 77. minucie, Tim Weah asystował przy golu Buraka Yilmaza, gdy Lille pokonało Spartę Praga 2-1, w meczu UEFA Europa League w czwartek, 3 grudnia. 3.

Na krajowym froncie, USMNT napastnik Gyasi Zardes poszedł pełne 90 minut jako Columbus Crew SC pokonał New England Revolution 1-0 w finale Konferencji Wschodniej. USMNT bramkarz Matt Turner wystąpił godnie dla Revolution, dokonując sześciu oszczędności w porażce.

Zardes i Załoga będzie gościć zwycięzcę poniedziałkowego finału Konferencji Zachodniej między Seattle Sounders FC i Minnesota United FC w finale Pucharu MLS w sobotę, 12 grudnia.