Dobrze napisany opis stanowiska pracy może pomóc Ci znaleźć i połączyć się z doskonałymi kandydatami na otwarte stanowiska w Twojej firmie. Użyj Monster’s customer service manager job description template, aby ułatwić sobie osiągnięcie tego celu. Postępuj zgodnie z organizacją szablonu, a następnie dostosuj go za pomocą własnych słów, które reprezentują stanowisko, które musisz obsadzić. Aby uzyskać więcej pomysłów na to, co napisać, spójrz na nasze oferty pracy w dziale obsługi klienta.

Customer Service Manager

Sugerujemy rozpoczęcie opisu pracy kierownika działu obsługi klienta od marketingowego podsumowania Twojej firmy. Podsumowanie powinno zawierać mocne powody, dla których Twoja firma wyróżnia się na tle swoich rywali i powinno zachęcić osoby poszukujące pracy do złożenia aplikacji. Wszystko, co sprawia, że Twoja organizacja jest wyjątkowa lub unikalna, musi być tutaj podkreślone.

Obowiązki kierownika obsługi klienta:

  • Utrzymuje zadowolenie klienta poprzez dostarczanie zasobów do rozwiązywania problemów.
  • Odpowiada na pytania klientów.
  • Zarządza personelem.
  • Realizuje cele zasobów ludzkich związane z obsługą klienta poprzez rekrutację, selekcję, szkolenie i coaching pracowników.
  • Przekazuje oczekiwania dotyczące pracy innym pracownikom.
  • Planuje, monitoruje, ocenia i przegląda wkład innych osób w pracę.
  • Wdraża politykę i procedury firmy.
  • Osiąga cele związane z obsługą klienta, wnosząc informacje i zalecenia dotyczące obsługi klienta do planów strategicznych i przeglądów.
  • Przygotowuje i realizuje plany działania.
  • Wdraża standardy produkcji, produktywności, jakości i obsługi klienta.
  • Rozwiązuje problemy.
  • Przeprowadza audyty.
  • Identyfikuje trendy w obsłudze klienta i określa ulepszenia systemu.
  • Osiąga cele finansowe obsługi klienta poprzez prognozowanie wymagań.
  • Przygotowuje roczne budżety.
  • Planuje wydatki.
  • Analizuje odchylenia i inicjuje działania korygujące.
  • Określa wymagania dotyczące obsługi klienta poprzez utrzymywanie kontaktów z klientami i odwiedzanie środowisk operacyjnych.
  • Prowadzi ankiety i tworzy grupy fokusowe.
  • Poprawia wyniki jakości obsługi klienta poprzez badanie, ocenę i przeprojektowywanie procesów oraz ustanawianie i przekazywanie metryk usług oraz monitorowanie i analizowanie wyników.
  • Maksymalizuje wydajność operacyjną klienta poprzez zapewnienie zasobów działu pomocy technicznej i doradztwa technicznego.
  • Rozwiązuje problemy i rozpowszechnia porady i ostrzeżenia.
  • Wykrywa i diagnozuje problemy sieciowe.
  • Uaktualnia wiedzę zawodową poprzez uczestnictwo w możliwościach edukacyjnych, utrzymywanie sieci osobistych i uczestnictwo w organizacjach zawodowych.
  • Wypełnia misję systemów informacyjnych i organizacji poprzez osiąganie powiązanych wyników w razie potrzeby.

Zalecamy umieszczenie omówienia godzin pracy i świadczeń w tej sekcji opisu stanowiska. Ponieważ jest to temat bardzo istotny dla osoby poszukującej pracy, istnieje prawdopodobieństwo, że będzie ona kontynuować czytanie opisu stanowiska, gdy informacja ta zostanie umieszczona w tym miejscu. Pamiętaj, aby podać konkretne szczegóły dotyczące warunków pracy lub wymagań, w tym pracy w weekendy lub w nadgodzinach.

Menedżer ds. obsługi klienta Kwalifikacje / Umiejętności:

  • Umiejętności w zakresie obsługi klienta
  • Ulepszanie procesów
  • Silne umiejętności w zakresie podejmowania decyzji
  • Umiejętności w zakresie podejmowaniaumiejętności podejmowania decyzji
  • Zarządzanie procesami
  • Zatrudnianie
  • Planowanie
  • Śledzenie wydatków budżetowych
  • Analiza informacji
  • Opracowywanie standardów
  • Doświadczenie w obsłudze klienta

Wymagania dotyczące wykształcenia i doświadczenia:

  • Dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważny
  • Niektórzy pracodawcy mogą preferować ukończenie studiów licencjackich lub certyfikatów

Umieszczenie wezwania do działania na końcu opisu stanowiska kierownika ds. obsługi klienta prawdopodobnie sprawi, że otrzymasz więcej odpowiedzi na swoje ogłoszenie o pracę. Zapewnia to osobie poszukującej pracy konkretne instrukcje dotyczące sposobu aplikowania. Na przykład, powiedz im, aby aplikować klikając na przycisk „aplikuj” na górze ogłoszenia, wysyłając CV e-mailem do konkretnej osoby lub wypełniając aplikację na stronie internetowej firmy.

Make Your Customer Service Manager Job Description Work for You

Jeśli starasz się znaleźć dobrych kandydatów, Twój opis stanowiska kierownika ds. obsługi klienta może pomóc sprowadzić ich do Ciebie. Ale wtedy będziesz musiał poświęcić trochę czasu na przeglądanie CV i podejmowanie decyzji. Jest to czasochłonne, więc skorzystaj z pomocy Monster. Mamy potrzeby związane z rekrutacją i zatrudnianiem z różnymi planami, które możesz wybrać.