Kyle Busch szerdán az Autotrader EchoPark Automotive 500-as versenyen visszaverte Martin Truex Jr.-t. Az eredmény megkönnyebbülést jelent a Cup Series rájátszásának mezőnye számára.

Truex egy győzelemmel megszerezhette volna a négy bajnoki hely egyikét, és ezzel valaki mást is a vágóhídra tett volna. Most továbbra is bajban van, miután 20 rájátszáspontot vontak le tőle egy illegális spoiler használata miatt, amelyet a verseny előtti ellenőrzés során fedeztek fel.

Már csak a jövő hétvégi martinsville-i futam van hátra a NASCAR címvédés előtt Nov. 8-án Phoenixben.

Christopher Bell, Ryan Blaney és Alex Bowman egészítette ki az első ötöt Busch és Truex mögött.

.@KyleBusch eredetileg elfelejtette a meghajlást…
“Régen volt már”. #NASCAR pic.twitter.com/VSsJbpfDNj

– #NASCARPlayoffs on NBC (@NASCARonNBC) October 29, 2020

A texasi futam több napig tartott. A NASCAR vasárnap délután az 52. körben leállította a versenyt, és szerdáig nem talált ablakot a folytatásra.

Az elhúzódó győzelemmel Busch immár 16 egymást követő szezonban győzött a Cup Series-ben.

A sporthírek élőben követik a friss híreket és körről körre a kiemeléseket a NASCAR hétvégi texasi futamának szerdai befejezéséről. Kövesse az alábbiakban a késleltetett Autotrader EchoPark Automotive 500 teljes eredményeit.

NASCAR Texasban eredmények, a 2020-as rájátszás legfontosabb állomásai

8 óra: Kyle Busch nyert Texasban! Szezonbeli első győzelme zsigeri csapást mér a második helyen végző Truexre.

Fuel problems???@KyleBuschnak bőven maradt még a tankban! pic.twitter.com/I72qjoWHxK

– Deb Williams (@DebWilliams72) October 29, 2020

7:57: Kyle Busch megfordítja a tartalék üzemanyagkapcsolót.

7:56: Még hat kör van hátra. Kyle Busch még mindig tapad az előnyére Truex előtt.

7:55 p.m.: Az üzemanyag lehet az egyetlen dolog, ami megállíthatja Kyle Busch-t.

“Még ne kapcsolja meg. Várunk 5-ig. 1.15 (másodperc).” – Stevens
“Lehet, hogy le kell dobnom a No. 4-est” – mondta Busch. Hátul marad, hogy üzemanyagot spóroljon.

– Davey Segal (@DaveyCenter) October 28, 2020

7:53: Még 13 kör van hátra.

7:52: Kyle Busch szorít az üzemanyagon. Meg tudja csinálni?

19:50: Truex kevesebb, mint egy másodperccel van Kyle Busch mögött. Valószínűleg ez a legjobb esélye, hogy megszerezze a bajnoki címet.

A vezetés visszakerül @KyleBusch-hoz … de @MartinTruex_Jr közeledik!

– NASCAR (@NASCAR) October 28, 2020

7:49: Kyle Busch most az élen.

7:47.: Még huszonnégy kör van hátra.

7:42 p.m.: Bowyer lendületesen tért vissza – amit eleinte motorproblémának hittek, valójában csak üzemanyaghiány volt. Visszatért az első helyre.

19:37: Jimmie Johnson befejezte.

Nem ez Jimmie Johnson napja.
Motorprobléma, a kipufogóból füst gomolyog. #NASCAR pic.twitter.com/v28ceKpEye

– #NASCARPlayoffs on NBC (@NASCARonNBC) October 28, 2020

7:30: Truex a boxba áll, remélhetőleg az utolsó alkalommal.

7:27: Truex 64 körrel a vége előtt átveszi a vezetést.

19:24: Kyle Buschnak szólnak, hogy takarékoskodjon az üzemanyaggal.

⛽️ Üzemanyag-takarékos üzemmód aktiválva a No. 18-nál.@KyleBuschnak most kell spórolnia, hogy később ne kelljen spórolnia. kép.twitter.com/8y8v9A6WvI

7:21 óra: Bowyer egy nem tervezett boxkiállást hajt végre egy nyilvánvaló motorprobléma miatt.

7:18 óra.: A két szakaszgyőztes, Kyle Busch és Clint Bowyer jelenleg az első és második helyen áll.

7:10 p.m.: Száz kör van hátra a versenyből.

7 p.m.: Elliott két kör hátrányban érkezik az utolsó szakaszra.

6:53 p.m.: Kyle Busch nyeri a második szakaszt. Truex egymás után a második helyen végzett a szakaszokon.

– Chris Knight 🎃 (@Knighter01) October 28, 2020

18:47: Chase Elliottnak ismét boxba kell mennie egy gumihiba miatt.

Kínos Chase Elliottnak, hogy másodszor is meg kell állnia a boxba. Teljesen elcseszte a stratégiáját.

– Jeff Gluck (@jeff_gluck) October 28, 2020

Ez megváltoztatja a rájátszás képét.
Chase Elliott újra a boxba áll, miután rezgést jelentett. #NASCARPlayoffs pic.twitter.com/z1fu5MgEVI

18:47: Truex a 200. körben áll ki a boxba.

A mezőny nagy része 10 körrel a szakasz vége előtt áll ki.

– Matt Mayer (@MatthewMayerCBS) October 28, 2020

18:45: Truex ma többször is elmondta a csapatának, hogy elégedett azzal, ahogy az autója érzi magát. Egy győzelem itt, miután 20 pontot levontak tőle a hátsó spoiler megsértése miatt, elég nagy visszapattanás lenne.

18:32: Túl vagyunk a verseny felén, ami azt jelenti, hogy most már véget érhet és hivatalossá válhat. Az időjárás azonban rendben van, így a versenyzők remélhetőleg be tudják fejezni a versenyt.

18:28: Truex kicsúszik Blaney mellett.

Új vezető: EM-TEE-JAY@MartinTruex_Jr | @TXMotorSpeedway pic.twitter.com/VycaD5oOuo

18:24: Blaney vezet. Truex továbbra is a második helyen áll.

6:18 óra: Újra zöld.

6:11 óra: Figyelmeztetés Joey Gase miatt.

Joey Gase miatt figyelmeztetés a 135. körben. pic.twitter.com/zCH2isKA07

6:02: Bowman átveszi a vezetést.

6 óra: A második szakasz zöldre vált.

5:52: Bowyer nyeri az első szakaszt. Martin Truex Jr. közvetlenül mögötte.

5:40: Back to green.

5:33: Caution for debris. Eddig öt figyelmeztetés volt (a vasárnapi eseményekkel együtt), és több napos eső miatti késések. Micsoda nevetséges verseny.

5:29: Vissza a zöldre.

5:20: Hamlin és Almirola sérülése az incidens miatt.

5:13: Figyelmeztetés. Bubba Wallace és Matt Kenseth összeakadnak.

Nagy, kövér roncs még 10 kör sem telt el az újraindításból Texasban. Bubba Wallace és Matt Kenseth befejezte a mai napot. #NASCAR pic.twitter.com/lsixIg1vhS

ez, uh, nem a legjobb módja a versenyzéshez való visszatérésnek#NASCAR #NASCARPlayoffs #AutotraderEchoPark500 @TXMotorSpeedway kép.twitter.com/fZbRzBCU6I

– Steve Luvender (@steveluvender) October 28, 2020

5:13: A szabadedzés Kevin Harvické, aki visszakerül a vezető körbe.

5:09: Zöld zászló. Ez a vasárnapi folytatás, ami azt jelenti, hogy az 52. körnél kezdünk.

5 óra: A motorok beindultak.

4:46: Az NBCSN közvetíti a 17 órakor kezdődő futamot.m.

4:34 p.m.: Autók a rajtrácsra!

Autók a rajtrácson!!!
Még készülünk az 5P ET startra a @TXMotorSpeedway-en az NBCSN-en.

4:26 p.m.: Úgy tűnik, hogy a verseny hamarosan valóban újraindulhat.

NASCAR körülbelül készen áll arra, hogy a csapatok visszatolják az autókat a rajtrácsra, mivel a száradás folytatódik.

– Jayski.com (@jayski) October 28, 2020

NASCAR verseny kezdési időpontja ma

• Start time: 5 p.m. ET
  • TV channel: NBCSN
  • Élő közvetítés: NBC Sports Go | fuboTV (7 napos ingyenes próbaidőszak)

A szerdai texasi NASCAR rájátszás 8. fordulójának futama körülbelül 17:00 órakor kezdődik ET.

A verseny 334 körös, három szakaszra elosztva, és a 167. kör után válik hivatalossá. A verseny távja 501 mérföld.