Chase Elliott szerezte meg a pole pozíciót a vasárnapi Gander RV 400-as futamra, miután a legjobb időt futotta a pénteki kvalifikáció utolsó körében a delaware-i Dover International Speedway-en.

A Hendrick Motorsports csapattársa, William Byron szintén az első sorból vághat neki a Monster Energy NASCAR Cup Series 2019-es szezonjának 11. futamának, miután a második helyen végzett. Kyle Larson és Joey Logano a 2. sorból indul.

Elliott, aki a múlt heti GEICO 500-at nyerte Talladega-ban, megszerezte a második pole pozícióját a szezonban és pályafutása hatodik pole-ját.

A 23 éves georgiai születésű versenyző a szezon első felében a Cup Series egyik legkövetkezetesebb pilótája volt. Az első 10 futam egyikén sem végzett 19. helynél rosszabbul, és az elmúlt öt indulásából négyszer legalább 35 kört vezetett.

A Fox Sports 1-nek (a NASCAR.com-on keresztül) elmondta, reméli, hogy a Hendrick át tudja vinni a lendületet vasárnapra.

“Ez a hely vagy nagyon szórakoztató tud lenni a kvalifikáción, vagy nagyon nehéz, és a mai az egyik ilyen szórakoztató volt” – mondta Elliott. “A Hendrick csapat, 1-2, ami fantasztikus. A Chevrolet erőforrás és mindenki, aki hozzájárul az autóinkhoz, keményen dolgozott, így remélhetőleg vasárnap is vissza tudjuk ezt hozni.”

Elliott rengeteg sikert aratott Doverben, egy kivételével mind a hat versenyén az első ötben végzett a pályán, beleértve a tavaly októberi győzelmet is.

Kevin Harvick a verseny regnáló bajnoka. A tavalyi tavaszi doveri futamot ő uralta, mindhárom szakaszt megnyerte, és ezzel megszerezte a kockás zászlót.

A 2014-es Cup Series bajnokának ez volt csak a második győzelme 36 doveri indulás során, de még mindig rajong a pályáért.

“Számomra az, amit szeretek Doverben, egyszerűen az a tény, hogy ott kalapács van, és 400 körön keresztül a kerék tetején vagy” – mondta pénteken a riportereknek. “Erőszakos. Doverben minden erőszakos. Gyors.”

A hatodik helyről indul, hogy megvédje tavalyi címét.

A Gander RV 400-as futam zöld zászlója vasárnap 14:00-kor lesz látható a Fox Sports 1 csatornán.

A zöld zászló vasárnap 14:00-kor lesz a Fox Sports 1 csatornán.