A Santa Anita Park ad otthont a 2019-es Breeders’ Cupnak, a kétnapos lóversenyfesztivál rekordot jelentő 10. alkalommal tér vissza a kaliforniai Arcadiába.

A rendezvényen a világ legjobb telivérek 14 futamban versenyeznek pénteken és szombaton a híres pályán.

A verseny csúcspontja a szombati Longines Classic, amely 6 millió dollár összdíjazású, és amelyen 11 hároméves és idősebb ló indul a dicsőségért 1¼ mérföldön.

A nézők pénteken és szombaton az NBC Sports-on követhetik az eseményeket. A futamokat élőben közvetítik a Facebookon, a YouTube-on és a Breeders’ Cup hivatalos honlapján is. A teljes program itt érhető el.

Pénteki menetrend (minden időpontban ET)

Juvenile Turf Sprint, 16:12 p.m.

Juvenile Turf Presented by Coolmore America, 16:52 p.m.

Big Ass Fans Dirt Mile, 16:10 p.m.

Maker’s Mark Filly & Mare Turf, 16:54 p.m.

Sprint, 17:36 p.m.

TVG Mile, 18:20 p.m.

Longines Distaff, 19 p.m.

Longines Turf, 19:40 p.m.

Longines Classic, 20:44 p.m.

Időjárás-előrejelzés

A pénteki előrejelzés szerint meleg és napos idő várható, a hőmérséklet elérheti a 82 fokot. Esőre nincs esély, de enyhe szellőre lehet számítani a Weather.com szerint. Szombatra még melegebb időjárást jósolnak, az előrejelzések szerint a hőmérséklet elérheti a 85 fokot.

Post Positions Draw

A post positions draw hétfőn készült el mind a 14 futamra, és teljes egészében itt található.

Itt a Longines Classic sorsolása:

Breeders’ Cup előzetes

A Breeders’ Cup hétfőn egy csapást kapott, amikor Magical, a Filly & Mare Turf egyik favoritja lázzal kiesett és azonnal visszavonult:

Magical-t Aidan O’Brien tréner “a végső versenylónak” nevezte. A kanca több mint 3 millió dollárnyi pénzdíjat nyert pályafutása során, és 21 indulásból kilenc győzelemmel búcsúzott, írja a Guardian Chris Cookja.

Magical visszavonulása azt jelenti, hogy Sistercharlie lesz az erős favorit a szombati győzelemre, bár O’Brien még mindig érdekelt a versenyben Fleetinggel, aki negyedik lett a British Champions Fillies & Mares Stakes-ben Ascotban:

A nap fénypontja természetesen a Classic, amely a sport egyik legrangosabb versenye. McKinzie a korai favorit, és trénere, Bob Baffert az esélyeiről beszél:

McKinzie 13 pályafutása során hét győzelemmel rendelkezik, de kétségek vannak vele kapcsolatban a verseny előtt, miután szeptemberben a Santa Anita-i Awesome Again Stakes-en meglepetésre vereséget szenvedett Mongolian Groomtól:

Baffert csikója zsokét is cserél a versenyre. Joel Rosario fogja először lovagolni őt, miután Mike Smith-t váltja a nyeregben.

A US Racingnél Richard Rosenblatt szerint Baffert elmagyarázta, miért hajtotta végre a cserét: “Én csak az ösztöneimre hallgatok. Frusztrált voltam. Úgy éreztem, változtatnom kell.”

Code of Honor és Vino Rosso jó formában van, hogy megküzdjön a győzelemért a 11 lóból álló, kiegyenlített mezőnyben, amelyben olyan minőségi versenyzők is vannak, mint Elate, Yoshida és a Preakness-győztes War of Will.